Beşiktaş'ın transfer politikasını değerlendiren Ali Ece, Beşiktaş yönetimini çok sert bir dille eleştirdi.

Ali Ece'nin bu eleştirileri sosyal medyada da büyük etkileşim aldı.

İşte Ali Ece'nin sözleri:

"Ahmet Bey gitseydi, Nisan ayında "Ben Beşiktaş başkanıyken bu adam TFF Başkanlığına devam edemez, bu adam anti Beşiktaş cephesi ortak lideri gibi davranıyor" deseydi, bunlar başına gelmezdi. Bugün de Burak Yılmaz "Fazla konuşmak istemiyorum" diyor. İyi de hem yeni yönetim gelsin, yeni hocaya karar versin, o yüzden Burak Yılmaz'la çıkalım diyorsunuz, bir yandan da derbide Burak Yılmaz'a "sen yaparsan, senden çok şey bekliyoruz, biz bir daha aday oluruz, derbiyi kazanırsak kongreye elimiz güçlü gireriz" pazarlığı yapıyorsun. Bu Beşiktaş'a karşı çok büyük bir düşünce ihanetidir. Bu düşünce ihanetinin kökeninde; bu kadro oluşumundaki büyük futbol cehaleti, kör bir cehalet vardır. Galatasaray derbisinde Colley'in yanında Amartey ile çıkamazsın, cehaletin önde gidenidir bu. Çok büyük cehalettir bu. Bailly'i alıyorsun; sakat belli, oynayamayacak yani. Öyle cahilsin ki, diyorlar ki Amartey stoper de oynuyor. Amartey stoperde hiç başarılı olamadı, devam etmedi stoperde. Kariyerinin yüzde doksanını defansif orta saha oynamış. Ben bunu söylediğim zaman "ama bonservisi elinde..." Cehalet değil bu, kör cehalet. İhanettir bu.

Yazın bir de utanmadan sıkılmadan bizi eleştirdiler Beşiktaşlı falan değil diye. Ya adam niye önemsesin ki senin Amartey'i alıp almamanı, manyak mı adam? Para kazanabileceği, trollük yapabileceği bir sürü şey var memlekette. Çok para kazanıyorlar, görüyoruz yani. Niye onu yapsın ki? Adam önemsiyor, değer veriyor, bir kere üzerinde düşünüyor. Sen nato kafa nato mermer, hiçbir şey düşünmedin. Mart'ta Nisan'da geçen sene, "sayın Büyükekşi'nin tekrar aday olmasını istemiyoruz" diyebildin mi? Genel kurulda bir konuşması var, bizim kediler de sokakta öyle konuşuyor. Kedi gibi konuşmalar, geç onu. Sen yönetimsin, bir kişi çıkmadı. Beni görüyor diyor ki "Ali çok iyi konuştun" ulan senin konuşman lazım. Tadic'i istedin Fenerbahçe aldı, Galatasaray istedi Galatasaray aldı. Gidip utanmadan video çektin, saatlerce uğraştın Rashica Rashica diye, adam güler sana. Oynatmıyorsun işte, oyundan alıyorsun, bu kadar çelişkili kadro kurdun. Galatasaray'ın elinden aldık dediğiniz oyuncu, kalecinin kırmmızı kart gördüğü maçta oyundan alınıyor. Kalecinin kırmızı kart görmesine sebep olan Amartey'in cahillikleri. Topla ilişkisi bu kadar sıkıntılı olan orta saha da olmaz. 

Tanıtım yapıyorsun, "Bakhtiyar her yerde oynuyor" diye. Bu yalanları bırakın. Çok oynarsınız ya menajerlik, çok bilirsiniz ya... Her yerde oynuyormuş, oynuyor bak, oyundan aldı hemen. Ne oynuyor abi? Adam ya orta sahada, ya da forvetin kanatlarında oynuyor yani. Bakmıyorsun çünkü, aynı Leicester City'i incelemediğin gibi. Transfermarket'ten bakıyorlar, ben biliyorum onları. "Aaa 12 maç stoperde oynamış!" Hee oynamış, Allah cezanızı vermesin..."

Duhuliye.com