Gelecek sezon ülkemizi BKT EuroCup'ta temsil edecek olan Beşiktaş, yeni koçu Dusan Alimpijevic ve yeni kadrosu ile sezonun ilk hazırlık maçına Rus ekibi Zenit Saint Petersburg ile karşılaştı. Çekişmeli geçen maçtan Zenit Saint Petersburg 70-66 galip ayrıldı.

Alimpijevic erkenden çıldırdı Obra'yı andırdı

Beşiktaş'ın 37 yaşındaki Sırp koçu Dusan Alimpijevic ilk çeyreğin başlangıcından yalnızca 4 dakika 34 saniye sonra aldığı molada saha kenarında adeta çılgına döndü. Genç koçun vücut dili daha önce ülkemizde Fenerbahçe'yi çalıştıran efsane Sırp koç Zeljko Obradovic'i andırdı.

Sinirden kızarması ile akıllara kazındı

2013-2020 arası Fenerbahçe Beko'yu çalıştıran ve 2016-2017 sezonunda Sarı-Lacivertliler'e tarihindeki ilk EuroLeague şampiyonluğunu yaşatan koç Zeljko Obradovic, maç içinde oynattığı kaliteli basketbol kadar saha kenarındaki sert ve öfkeli tavırları ile akıllara kazınmıştı. 

EuroLeague mesajı vermişti

Beşiktaş Koçu Dusan Alimpijevic geçtiğimiz günlerde Ajansspor'a verdiği röportajda EuroLeague'e uzanma hayallerinin EuroCup şampiyonluğundan geçtiğini söylemişti. Başarılı koç Beşiktaş taraftarının savaştıkları takdirde kendilerinden desteğini esirgemeyeceğini de belirtti.

Kaynak: Ajansspor