Başantrenör Dusan Alimpijevic, çok büyük bir camiada bulunduğunun bilincinde olduğunu ifade etti.

Beşiktaş'ın tüm yöneticilerine kendisini bu göreve layık gördükleri için teşekkür ederek sözlerine başlayan 37 yaşındaki çalıştırıcı, şunları kaydetti:

"Burada olduğum için mutluyum, nerede olduğumun bilincindeyim. Bu bilinci tüm ekibimden ve oyuncularımdan isteyeceğim. Bununla ne kadar gurur duymamız gerektiğini onlara bütün sezon hatırlatacağım. Beşiktaş'ın eski parıltılı günlerine dönmesinin bir parçası olacağım için çok şanslıyım. Beşiktaş'ın ne kadar büyük bir taraftar kitlesi olduğunu biliyorum. 20 milyon civarı diye duydum. Onlardan bize inanmalarını rica ediyorum. Hiçbir takım başından sonuna kadar mükemmel sezon geçiremiyor. Düştüğümüz zaman bize destek olmalarını istiyoruz. Rekabetçi ve yapması gerekenlerin farkında bir takım kurduk."

Oyunculardan Egehan Arna, "1 yılın ardından tekrardan burada olduğum için mutlu ve gururluyum. Burada güzel 2 sezon geçirdim. Beşiktaş için önemli bir sezon. Burada zor günler geçirildi. İnşallah hepimizi üstümüze düşeni yapıp iyi bir sezon geçireceğiz. Bunu yapabilecek potansiyelimiz var." ifadelerini kullandı.

Yiğit Aslan ise Beşiktaş'ın çok büyük bir camia olduğunu herkesin bildiğini vurgulayarak, "Geçmişi bırakıp kurulan bu takımla birlikte güzel başarılar kazanabileceğimize inanıyorum. Bu takım için heyecan doluyum. Bu heyecan hepimizi etkiliyor. Güzel bir takım kurduk. Bu takımın parçası olmak çok önemli. Elimizden gelen her şeyi yapacağız." şeklinde görüş belirtti.

Berkan Durmaz da Beşiktaş'ta oynayacak olmanın kendisini heyecanlandırdığını ifade etti. İşler kötü gittiğinde dahi mücadeleyi asla bırakmayan bir grup olacaklarını dile getiren Berkan, "Taraftardan ricam büyük bir aile olarak sinerji oluşturalım. Hem Türkiye hem Avrupa zorlu kulvarlar. Yoğun maç tempomuz olacak. Bunun üzerinden kalkabilecek oyuncu grubuna sahibiz. Taraftarın desteğiyle Beşiktaş'ı ait olduğu yerlere taşıyacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Açıklamaların ardından imza töreni yapılırken, organizasyon toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.