Önder Özen şu ifadeleri kullandı:

Mert Türkiye’deki en iyi eğitimli kalecilerden bir tanesi, fiziksel uygunluğu var, formu dalgalandığı zamanlar oldu ama genelde çok güvenilir kaleci olmayı hep başardı. Başakşehir’de bir şampiyonluğu var, A milli takımla çok iyi maçları oldu.

Beşiktaş’ta sakatlık yaşadı, şimdi düzenli olarak oynatılıyor, doğal olarakta ne kadar iyi bir kaleci olduğunu gösteriyor ama bu gerekiyormuydu Beşiktaş açısından bu kadar çok pozisyon verilir mi? Üstelik evinde oynuyorsun ve skoruda almışsın.

Pozisyonları arka arkaya almaya başlamışsan orada bir sıkıntı var demektir Mert devreye girdi ve maçın kahramanı oldu. A milli takıma birinci kaleci olarak çağrılma performansını ortaya koydu eskiden Altay’mı daha iyi Uğurcan’mı diye soruyorduk şimdi performans olarak onlar sorgulanıyor öyle ise buyrun burada güvenilir Mert var, alın size birinci kaleci.

Sezon başından itibaren Beşiktaş’ta çok şey değişti, oyun anlayışı, onbiri değişti, güvenilir bazı oyuncuları güvenilmez oldu, güvenilmez bazı oyuncular ise güvenilir oldu birçok şey değişti. Bunlar aslında bu zamanda olmaması gereken şeyler ama Şenol Güneş’in ustalığına güvenildi yoksa aradan girmek tercih edilmez, sizi zorlar. Kurmadığınız takımla çalışıyor olmak ama bunu yapabileceği düşünüldüğü için Şenol Güneş tercih edildi doğal olarakta bu değişiklik içinde oyunda çok iyi bir kimya tutturabilmiş değil, roller tam dağıtılmış değil henüz biraz zaman gerekiyor, biraz daha pratik gerekiyor, kararları netleştirmek gerekiyor.

Benim sol bekim kim?
Benim orta saham kim?

Şimdi birde benim santraforum kim olacak…

Birde bu çıkıyor, kervan yolda olmuyor her şey baştan olacak.