Şenol Güneş, maç sonrası eski bir tanıdığıyla selamlaşan Salih Uçan'a müdahale ederek, oyuncusunu soyunma odasına gönderdi.

Olayın ardından gazeteci Fatih Altaylı, Şenol Güneş için sert ifadeler kullandı ve bu ifadeler üzerine Beşiktaş kulübü Altaylı ile ilgili hukuki sürecin başlatılacağını açıkladı. 

Bu gelişmelerin ardından Fatih Altaylı, YouTube kanalında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Altaylı'nın açıklamaları:

"Beşiktaş taraftarının bana hakaret ettiğine katılmıyorum. Bana taraftardan çok miktarda da teşekkür geldi. Çünkü gerçek, hakiki, büyük ölçüde Çarşı'lı taraftarlar, "kardeşim Fatih Altaylı'nın sözünde ne yanlış var?" dedi. Çünkü her medeni insan, Şenol Güneş'in saha içinde yaptıklarının, daha önce de bir futbolcunun gırtlağına sarılması vardı, bu tarz olaylarda Şenol Güneş'e hiçbir aklı başında taraftar destek vermiyor, yapılanları kimse doğru bulmuyor. Ben Beşiktaş kulübü yönetiminin de yapılanları doğru bulduğu kanaatinde değilim. Hiçbir kulüp yönetimi, sahanın orta yerinde teknik direktörünün rakip oyuncu ya da hocayla tokalaşmak isteyen, tanıdığı için tokalaşmak isteyen bir futbolcusunu  ittire kaktıra soyunma odasına göndermesine hiçbir makul ve medeni Beşiktaşlı, hepimizin yıllar içinde saygı duyduğu Çarşı grubu gibi Beşilktaşlılar özellikle, buna çok olumlu bakmazlar. Buna olumlu bakanlar dün siyasi trolken bugün spor trollerine dönüşen paralı satılık troller, bir kısım taraftar elbette ama seviyesiz taraftar onlar, çünkü Beşiktaş'ın da, Galatasaray'ın da, Fenerbahçe'nin de taraftarının durumları var. Bu durumlara göre o taraftarların tavırları da farklılaşıyor. Makul olanlar benim gibi düşünüyorlar. Sosyal medyada evet, öyle bir gürültü koparıldı ama o gürültülerin alt açılımına baktığınız zaman da "Fatih Altaylı yüzde yüz doğru söyledi, adama niye kızıyorsunuz?" diyen çok sayıda insan var.

Beşiktaş yönetimine gelince; bana dava açacaklarını söylemişler, açsınlar. Davadan korksak trene binmezdik, bizim de söyleyeceğimiz sözler vardır elbet. 

"Sen kendi hocana söyle" diyorlar Fatih Terim'i kast ederek. Fatih Terim'le ben artık selamlaşmıyorum çünkü söylediğim ağır cümleler, yaptığım ağır eleştiriler nedeniyle. Ben Fatih Terim'e kimsenin, federasyon başkanlarının söylemeye cesaret edemediği eleştirileri söylemiş biriyim. Peki Fatih mi daha başarılı, Şenol Güneş mi? Fatih, Avrupa şampiyonluğu dahil, yanlış hatırlamıyorsam 8 Türkiye Ligi şampiyonluğu almış, Şenol Güneş Beşiktaş'ta 2 şampiyonluk almış bir hoca. Geçmişi başarılarla dolu diye bahsedeceksek ben Fatih'i de eleştiriyorum kardeşim. O zaman Galatasaraylı taraftarlar da tıpkı Beşiktaşlılar gibi bana saldırıyor ama tamamen bir düzey meselesi, bir düzeyin altı saldırıyor. Normaldir..."

Duhuliye.com