Sergen Yalçın’ın takımın başına getirildiği günlerde, dönemin Başkan danışmanı  İbrahim Altınsay’dan bir hamle gelmişti. Altınsay Beşiktaş yönetimi ile teknik kadro arasında köprü görevi kurması için değişik bir öneri getirdi. Altınsay Teknik direktörlüğü Sergen Yalçın’ın gelmesinden sonra, Sportif direktörlük görevine Mircea Lucescu’yu getirmek istedi.

O dönem Futbol Aş yönetim kurulunda bulunan Cenk Sümer ile Romanya’ya giden Altınsay, Lucescu ile toplantı yaparak, teklifi tecrübeli hocaya iletti ve Lucescu bu teklifi kabul etti. Aralarında ödenecek maaş dahi konuşuldu, Lucescu aylık 25.000 euro maaş alacaktı. Planlamada Lucescu transfer çalışmalarını Sergen Yalçın’la birlikte yapacak, takım ile yönetim arasındaki bağlantıyı kuracaktı. Sergen Yalçın'da Eski hocasıyla bu şekilde çalışabileceğini Altınsay'a bildirdi.

Türkiye’ye dönen Altınsay ve Sümer, anlaşmayı Beşiktaş başkanına ve yönetim kuruluna iletti, ancak Başta Erdal Torunoğulları ve bazı yöneticiler, Lucescu’ya “Bunak” benzetmesi yaparak karşı çıktı. 

Yaşanan gelişmeler sonrası İbrahim Altınsay, istifa etti ve Lucescu projesi başlamadan rafa kaldırıldı. Lucescu sportif direktörlüğüne karşı çıkan bütün yöneticiler daha sonra istifa etti, hiçbiri mevcut yönetimde görev almadı.

Lucescu daha sonra teknik direktörlüğe geri dönerek zorluklar altında başarılı bir süreç yaşadı. Beşiktaş ise o dönem sonrası inişe geçmeye başladı, şu an transferler yerine Sportif Direktör ile yaşanan sorunlar ve Ceyhun Kazancı’nın istifası konuşuluyor.

duhuliye.com/Özel haber