İşte Fırat Fidan'ın açıklamaları;

“Tarihimizde ilk olarak altyapı formasını A takım formasından ayırdık. Farklı reklamlar alarak 15 milyon lira gelir elde ettik. Altyapı takımlarımıza 44 yeni oyuncu dahil ettik. 357 sporcumuz, 28 UEFA lisanslı hocamız, toplam 65 profesyonel çalışanımız var. Bu sezon 17 sporcumuzu profesyonel yaptık, milli takımlara 32 sporcu gönderdik.

Bu döneme kadar altyapıdan Avrupa’ya sadece iki oyuncu transfer etmişken bir sezonda üç altyapı oyuncumuzu Avrupa’ya transfer ettik. Bu transferlerden 10 milyon avro gelir elde ettik.

Altyapı sporcularımıza 43 farklı eğitim aldırdık. A takımla köprü olması amacıyla Futbol Gelişim Direktörlüğü kurduk. Altyapıya özel scouting departmanını hayata geçirdik. Altyapıya en az dört UEFA lisanslı hoca, Koordinatör, Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu ve yönetici imzalarıyla oyuncu alıyoruz.

BJK Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nin revizyon ve gelişim faaliyetleri yapıldı. Futbolcularımızın dijital pasaportlarını oluşturmak için Soccerlab firmasıyla elektronik performanslarını takip etmek için Fitogether firmasıyla iş birliği yaptık. Maçlarımızı MathBall programıyla analiz ediyoruz.

Sporcularımıza eğitim hayatlarında yardımcı oluyoruz. Kulüp olarak oyuncularımızın eğitim maliyetlerini üstleniyoruz. Oyuncularımıza düzenli olarak göz ağız ve diş bakımı yaptırıyoruz. BJK Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nde oluşturduğumuz reklam alanlarından 5 milyon lira gelir elde ettik. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yeni saha çalışmalarımız devam ediyor.

Kadın Futbol Takımımız, 18 milyon liralık sponsorluk geliriyle kendi ve lig rekorunu kırdı. Depremden etkilenen üç kız sporcuyu altyapımıza dahil ettik.”