Ali Ece'nin yorumu..

“Beşiktaş yönetimi geçen sene Sergen Yalçın gittikten sonra teknik direktör toplantısında oylama yaptı, Samet Aybaba’ya 3 oy çıktı, ben de diyorum ki Montela’ya niye hiç oy çıkmıyor, Samet hocaya 3 oy çıkıyorsa Montela’ya 5 oy çıkması lazım.

Ama ne var , o Beşiktaş’ın çocuğu. Mesela Okan buruk Beşiktaş’ta oynadı, Okan Burak’a 1 tane bile oy çıkmamış. Ben Beşiktaş yönetiminin hepsiyle tanıştım, hepsi çok iyi insanlar ama bir sorun var koordineli olarak futbol fikri projesi geliştiremiyorlar. Bu çok önemli bir eksik, ben Hakim Ziyech diyince, “biz de zaten Ghezzal var” diyorlar.

Konu üzerine düşünmüyorlar, mesela Maxim’den önce Ziyech’i alsaydın onu Maxim’in bölgesinde oynatacaktın. Şimdi ne olacak peki? Şenol hoca zaman zaman Maxim’i solda oynatmak zorunda kalacak, niye çünkü oraya hala oyuncu alamadın. 

Mesela Antalyaspor maçında yeni transferler oynayamıyor, Cenk Tosun santrofor oynayacak Aboubakar oynayamadığı için, solda kimi oynatacaksın?

Başka bir mesele daha var Borini’yi almayı düşünüyorsun, zamanında Ryan Babel gibi olabilir, Babel nasıl geldi Beşiktaş’a, bence Beşiktaş’ın 21. yüzyılda ki en iyi 2-3 sol forvet oyuncularından bir tanesiydi, şampiyonlar Ligi’nde falan çok büyük katkı verdi.

Borini böyle olabilir mi? Belki olabilir. Babel daha bir uluslararası futbolcu, büyük takımlarda kendini zaman zaman göstermiş bir oyuncu. Borini Milan da oynamasına rağmen büyük takımlarda başarılı olamamış. Borini sana kısa vadede kazandırır ama İtalya’da Borini tarzı daha genç oyuncular var.

Mesela benim hasta olduğum bir Berardi var. Bunlardan bulabilirsin çok var.

Milan'daki Borini’yi alır mısın? Almazsın.. Ama şöyle düşünürsen adamı yanlış oynatıyorlar Milan’da diyip alabilirdin. Adamı 3-5-2 de sağ kanat oynattılar, bu adam sol forvet. “