İşte ikilinin açıklamaları:

Zeki Uzundurukan: "Şenol Güneş en son yaptığı sohbet toplantısında Saiss'in çok değerli bir oyuncu olduğunu ifade etti, onu onure etti. Tabii oyuncu Beşiktaş'ta biraz mutsuz olduğu için sanki gitmek istiyor olabilir. 

Birçok stoper ismi ortalıkta dolaşıyor. Amartey dışında Yerry Mina konuşuluyor. Ceyhun Kazancı'nın anlaştık dediği Kuzyaev için yıllık 1.5 milyon euro maaş 4 yıllık anlaşma, yılda 500 bin Euro'dan 4 yılda ödenmek üzere 2 milyon Euro imza parası verileceği söyleniyor.

Burak Kural: "Stoper bölgesinde Saiss kesin gidecek. Onun yerine lider, pozisyon bilgisi yüksek, özellikle Colley'i yönlendirecek bir yabancı isim gelecek. Bu isim Amartey olarak geçiyor ama benim görüştüğüm Avrupa'nın önemli scout ekiplerinden arkadaşlar Amartey ile ilgili çok pozitif şeyler söylemediler. Amartey'in çok dağınık olduğu, önde savunmayı kurduğunuzda arka tarafta çok ciddi sıkıntılar yaşatabileceğini söylediler.

Mina daha uygun bir isim olarak görünüyor ama son bir izlemek lazım...

6 numara bölgesinde Amir var ve çok önemli bir oyuncu, Avrupa'da tüm takımlarımızın Konferans ligi için hedefleri var, yarı final. çeyrek final...

Burada Beşiktaş Avrupa'da iş yapacak bir 6 numaranın peşinde, 8 numara bölgesinde de hücumcu bir 8 numara ihtiyacı var. Öncesinde Alex Teixeira sonrasında Dele Alli denendi ama olmadı. Kreatif yönü olan, oyun sıkıştığı zaman oyunu rahatlatacak bir oyuncu ihtiyacı var." 

Zeki Uzundurukan: "Şenol Güneş, Halil Dervişoğlu ile çok iyi anlaştığı için transfer konusunda da oyuncuyla anlaştı ama Ceyhun Kazancı "Brentford kulübünden ücret ödemeden almak istedik" dedi. Hatta Brentford 2 milyon euro istemiş.

Şunu net söyleyeyim Halil Dervişoğlu'nu transfer edecekler...

Duhuliye.com