Hepimizin malumu, kulübümüz ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçmektedir. Bu zorlu süreçten, basketbol dahil olmak üzere kulüp bünyemizde bulunan tüm amatör  şubelerimiz olumsuz etkilenmektedir. 

Basketbol şubemiz  daha önceleri  bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen Erkek Basketbol takımımız final oynamış, Kadın Basketbol şubemiz ise 22 sene sonrasında ezeli ve ebedi rakibimiz Fenerbahçe karşısında ortaya koyduğu mücadele ile sporda her şeyin parayla ölçülemeyeceğini ispat etmiştir. Kısıtlı bütçe ile Şampiyon olmuştur. O dönemin şube sorumluları sürekli ajitasyon yapmak yerine işlerine odaklanmıştı. 

Bu kadar zor şartta mücadele eden  Basketbol takımının daha başarılı olması için eksik bölgeleri tamamlamak şart. Artık fakir edebiyatı yapmak yerine işe odaklanmak gerekiyor. Başarılı olmak için öyle çılgın bütçelere de gerek olmadığını daha evvel gördük.  Şu an taraftar olarak  beklentimiz kadın ve erkek Basketbol takımımızın biran önce alt sıradan kurtulması.

Diğer Amatör branşlarda iç açıcı değil ,Kadın Voleybol lige çıkmaya çalışıyor , Erkek voleybol şubesinin durumu ortada , hentbol takımımız,Tekerlekli basketbol  da eski gücünü kaybetti,peki rakiplerimizin durumu nasıl  onlarında  borcu  olduğu halde  nasıl bizden daha iyi durumda.  Taraftar açısından onlar zengin biz değiliz diyen çok oluyor ben kesinlikle bu düşünceye   katılmıyorum ..

Beşiktaş taraftarı her zaman kulübüne  sahip çıkmıştır. Çıkmaya da devam ediyor.Bilet fiyatları ortada milletin alım gücü ortada futbol maçları dolu tribünlere oynuyor.Demek ki taraftar gücü yettiği kadar sahip çıkıyor.  

Kartal Yuvaları rakip  mağazaların  ürün kalitesi açısından  rakiplerin çok gerisinde, ama yine de taraftar korsan ürünü protesto edip her türlü imkanı zorlayarak kulübüne sahip çıkıyor.    

Sayın Ahmet Nur Çebi çok zorluk çekiyor kulübü bir yere getirmek için bundan hiç şüphem yok,  ekonomik durumu yerinde olanlarla bir toplantı düzenlemeli. Bu toplantı belki de Beşiktaş'ın kurtuluş reçetesi olur.

Masis KUYUMCU / Duhuliye.com