Haftanın en çok merak edilen konularından biri, saha olaylarıyla gündem olan Ankaragücü - Beşiktaş  mücadelesinin ev sahibi MKE Ankaragücü'nün ne ceza alacağıydı.

Türkiye Futbol Federasyonu bugün yaptığı açıklamayla Ankaragücü'ne 1 maçlık saha kapatma ve para cezası verildiğini açıkladı.

Federasyon'un yaptığı açıklamada,

"MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 04.09.2022 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 250.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI 202, 203, 204, 205, 206, DOĞU TRİBÜN 302, 303, 304, KUZEY KALE ARKASI 402, 403, 404, 405 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 300.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 2022-2023 Sezonu Süper Lig Müsabakaları Statüsüne aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Ankaragücü'ne verilen saha kapatma cezasının yalnızca bir maçla sınırlı kalması ise, özellikle Beşiktaş taraftarının büyük tepkisine neden oldu.

Federasyon'un bu kararıyla, Beşiktaş maçındaki bütün sportmenlik dışı olayların sorumlusu olan Ankaragücü kulübüyle, takım arkadaşlarını korumak için rakip taraftarla diyalog yaşayan Beşiktaşlı Josef De Souza, aynı cezayı almış oldu.

Duhuliye.com