Sadece sinema ve tiyatro dünyamızı değil aynı zamanda tüm Beşiktaşlıları derinden üzen haber Ürgüp’ten gelmişti.

“Maria ile Mustafa” dizisi çekimleri için Ürgüp’te bulunan Haldun Boysan kalbine yenik düşmüştü. Ne olduğunu anlayamadık, kötü bir şaka sandık ama maalesef haber doğru çıkmıştı.

Ankaralı Haldun, geride bıraktığı tatlı anılarıyla ebediye uçmuştu.

Kurtlar Vadisi’nin Tombalacısı bizim Haldun’umuz, eskiden hani birçok yeni jenerasyonun bilmediği, birkaçının ise eski arşivlerden görüp, okuduğu hadi canım! Bu nasıl bir arma sevdasıymış dediği, maçlarda sabahlama zamanlarında, Ankara’dan trenle maça gelip maç bitiminde ise Haydarpaşa Garı’ndan tekrar Ankara’ya dönen, her maç tribünde izleyip, coşkusunu armadaşlarıyla paylaşan, sevdasının peşinde koşan, egosu olmayan güzel insan “Ankaralı Haldun”.

İçinde her zaman diri tuttuğu, Beşiktaş aşkı onun İstanbul’a taşınmasına sebep olmuştu.. İnönü ve Spor Sergi’de içinde olmak üzere futbol ve basketbol maçlarının deplasman yolları dahil olmak üzere onu her zaman, tribünde yanınızda görmeniz çok normaldi çünkü o hayatı Beşiktaş ile başka, farklı yaşıyordu.

Kendisinin doyasıya yaşadığı Beşiktaş aşkını, her renktaşı ile paylaşmak, renktaşına yardım elini uzatmak, maddi ve manevi destek olmak onun asli göreviydi. Bugün başta Beşiktaşlılar olmak üzere birçok futbolseverin ilgiyle takip ettiği Duhuliye haber sitesinin  kuruluş aşamasındaki emeği tartışılmazdır.

Ah be! Ankaralı Haldun, çok erken gittin aramızdan, Hani bazı insanlar vardır, Ona hiçbir şeyi yakıştaramazsın, hele hele ölümü hiç yakıştıramazsın, işte sen böyle insanların başında geliyorsun..

2 sene olmuş aramızdan ayrılalı, Toprağın bol olsun kardeşim

Dev derbi öncesi seyirci kararı! Dev derbi öncesi seyirci kararı!

Masis Kuyumcu