Beşiktas ve Galatasaray belkide sezonun en önemli maçını oynadılar. 

Hemde öyle bir derbi maçıki, top daha beyaz yuvarlağa konmadan, başlama vuruşu TFF ziyaretleri, hakem üzerinden spekülasyonlarıyla hafta içinde yapılmıştı.

Beşiktaş kendi evinde ve taraftarı önünde tüm sözlerden ve yakıştırmalardan uzak Fenerbahçe sonrasında diğer ezeli ve ebedi rakibi Galatasaray'ıda yenmek istiyordu ve istediğinide elde etti.

Galatasaray kadrosundaki önemli isimleriyle maç öncesinin kesin favorisiydi ve Besiktaş'ın çok iyi başlamadığı maçta dakikalar 20'yi gösterdiğinde İcardi'nin golü geldi.

Beşiktaş yediği gol sonrasında kendini toparlayıp, eşitliği Saiss'in golü ile bulunca her şey Beşiktaş adına işlemeye başladı.

İkinci yarıda Beşiktaş üstünlüğü Galatasaray defans hatasını affetmeyen Hadziahmetovic'in vuruşu ile geldi. 

Oyunun son yirmi dakikası adeta Galatasaray baskısıyla geçerken ve kafalarda acaba beraberlik golü gelir mi sorusu sorulurken Amiral Aboubakar hayır dedi ve galibiyeti ilan etti.

Sezon sonunda kim şampiyon olur bilinmez ama bilinen bir gerçek var o da Beşiktaş'ın yanlış planlama hatalarının getirdiği gerçek.

Bu maç belki de doğru bir planlama yapılsa idi Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan ettiği maç olacaktı.

Yazık oldu koskoca bir sezona, yazık oldu giden şampiyonluğa...

Beşiktaş bu anlamlı galibiyet ile tüm camiasına gelecek adına kocaman bir umut verirken, tadından doyulmaz galibiyet sevincini de yaşattı.

Beşiktaş bu haklı sevinci yaşarken, maçı sahada oynayıp kazanmak gerçeği varken, TFF ziyareti yapanlar, hakem algısını ortaya çıkaranlar umarız gerçeğin farkına varmışlardır.