Şahnoğlu'nun açıklamaları şöyle;

ANTALYA KAMPINDA HEP SORUNLAR YAŞANDI

''Beşiktaş bu hazırlık kampının tamamında sorunlarla karşılaşdı. Her gün farklı bir eksiği vardı Beşiktaş’ın, bu da takımın bir arada çalışmasını ve özellikle maç günlerinde, aynı oyuncu grubunun sahada yer almasını etkiledi. Cenk Tosun mesela ilk iki maçta görev alamadı, Rosier grip oldu oynayamadı, bunun gibi 5-6 oyuncunun oynayamadığı maçlar vardı. Özellikle hazırlık maçlarında bunun sıkıntılarını yaşadı Beşiktaş. Hatırlayın ilk maç şenol hoca üçlü sistem denemişti ama bir çok oyuncusu yoktu. Bu eksiklere rağmen denedi. Elindeki mevcut imkanlarla bir şeyler yapmaya çalıştı. Bir sonraki maçta gribal enfeksiyon geçiren oyuncular vardı, Emre Can’ın burnu kırıldı. Yani yine eksik bir kadroyla hazırlık maçı, nispeten dünkü maç biraz daha eksiklerin döndüğü ve daha fazla oyuncunun olduğu bir karşılaşma oldu.

YENİ KONDİSYONER GELDİ

Antalya'da Şenol hocadan bizim beklentimiz fiziksel olarak takımı yukarı çekmesiydi, çünkü Beşiktaş'ın sezonun ilk bölümü itibari ile yaşadığı en ciddi sıkıntı 60 ve 65. dakikalardan sonra oyundan düşmesiydi. Antalya’da hoca yükleme yapmadı bunu belirtelim. Bu kampta çok fazla yükleme antrenmanları yapılmadı, bizlere de buraya gelmeden önce öyle bir yükleme antrenmanları yapmayacağını söylemişti. Yeni bir kondisyoner’in teknik ekibe katılmasıyla Beşiktaş’ın antrenman metodları da değişti.

İKİ FARKLI DELE ALLİ

Bu kampta beklentileri karşılayan oyuncular tabii ki var, bunun dışında öne çıkan tam tersi süpriz isimlerde var. Delle Alli’den bir kıpırdama bekleniyordu, açıkçası antrenmanlarda ayrı bir Dele Alli, ama hazırlık maçlarında çok etkili olmayan bir Dele Alli vardı. Dün Giresun maçında nispeten ilk iki maça nazaran biraz daha iyiydi.

''ROSİER'İN PERFORMANSI ÇOK DÜŞÜK''

Rosier çok konuşuldu, performansı düşük. Tayfur öne çıkan isimlerin başında, ve şu an sağ bek mevkii için Rosier'in önünde. Montero ve Wellington'un devre arasında gönderileceği konuşuluyordu ama Wellinton mevcut performansıyla şu an Şenol Güneş’in gözüne girmiş durumda. Ben açıkçası herhangi bir teklif gelmedikçe Beşiktaş’ın Welinton ile yolları ayırcağını düşünmüyorum.

''ATİBA ÇOK İYİ DURUMDA..''

Atibanın Dünya Kupasından dönüşü teknik ekibi memnun etti ve Atiba fiziksel olarak çok iyi durumda, 39 yaşında olmasına rağmen, çok dinamik, çok tempolu bir maç çıkardı. Şenol hocanın orta sahada takım savunmasına yönelik beklentilerine cevap verecek oyunculardan bir tanesi olacaktır.

''KAMPIN YILDIZI REDMOND..''

Ama kampın genelinde en öne çıkan isim Redmond. Gerçekten kanat oyuncuları arasında sıkıntı vardı, özellikle Ghezzal'ın sakatlığı, kendisi şubat ayında dönecek, Nkodou'ya bakıyorsun, onunda sağa solu belli olmuyor. O bölgede iyi bir performansa ihtiyaç vardı, o performansı da kamp süresince Redmond gösterdi.

''FRANSA MAÇINDA OYNAMAM DEDİ..''

Saiss ilk sakatlığını yaşadıktan sonra, Beşiktaş raporlarını istedi, emar çekilmişti ve emarında hafif derecede bir yırtık belirlenmişti. O hafif derecedeki yırtığı, eğer oynaması durumda daha da ciddi bir seviyeye taşıyabilirdi. Beşiktaş’ta bunu öngörerek tavsiye niteliğinde oynamamasını istedi, bunu hem kendisinden hem de Fas milli takımından talep etti. Hatta Saiss ile yapılan özel görüşmede, kendisi ''muhtemelen Fransa maçında oynamam'' dedi. Beşiktaş tarafı o görüşmeden sonra biraz rahatladı açıkçası, çünkü oynamazsa sakatlığının artması olmayacaktı. Ama Fransa maçına çıkınca her şey değişti, üstüne 20 dakika sahada kalıp oyundan çıktı, şimdi kendisinden yeni raporlar bekleniyor. Yeni kontroller yapılacak, kendisi hala Katar’da üçüncülük maçına çıkacak milli takımı. Yeni yapılacak kontrol sonrası, bu hafif yırtık orta seviyeye çıkarsa, çünkü sakat sakat oynadı, bunu anlamı 4 ile 6 hafta sahalara dönemeyecek demektir. Beşiktaş’ın zaten takım savunması sıkıntılı, stoper performansları tatmin edici değil. Saiss'in Dünya Kupası performansı hocaya umut vermişti, şimdi uzun süre olmaması ve ileriki planlar içinde bir sıkıntı doğurdu. 

GEDSON'UN SAVUNMA PERFORMANSI HOCAYI TATMİN ETMİYOR..

Şenol hoca ilk hazırlık maçında uyguladığı üçlü savunma sistemini diğer iki hazırlık maçında uygulamadı. Ben dün Şenol hocaya bu soruyu sordum, lige dönüşte üçlü oynar mı? Şenol hoca bana  ''oyuncular her sisteme adapte olmalı buna bazen maçın içerisinde karar vereceğiz'' dedi. Benim şahsi fikrim dönüşte hoca tekrar dörtlü sisteme dönecektir. Cenk’i burada forvet gibi kullandı, ben Dele Alli'nin ilerleyen günlerde forma şansı bulacağını düşünmüyorum. Dün mesela Gedson forvet arkası oynadı ve iki gol attı, ben bundan sonra Gedson'un hücum hattına katılacağını düşünüyorum, çünkü savunma performansı Şenol hocayı çok tatmin eden bir durumda değil.

TRANSFER POLİTİKASI KAFASINDA SAKLI..

Şenol hocanın transfer politikasında kafasında planları var ama açıkçası bunu söylemiyor şu an 6 maçlık bir periyodu var, devre arası bir sol bek, bir stoper, bir orta saha transferi yapılabilir. Bu üç bölgeye minimum iki transfer yapılabilir.