Beşiktaş'ın Antalyaspor'u 3-1 yendiği maçta ev sahibi 82. dakikada 10 kişi kaldı. Redmond'un ceza alanına girdiği anda yerde kalırken, hakem Mete Kalkavan, Bünyamin Balcı'ya sarı kart göstermişti. Ancak VAR'ın uyarısı sonrası bariz gol pozisyonunu engellediği için Bünyamin'in kartı sarıdan kırmızıya dönüşmüştü. 

Beşiktaş net bir oyun ve net bir skorla sahadan ayrılırken, Antalyaspor cephesi hakem Mete Kalkavan'ı eleştirmişti. Antalyaspor Başkanı Sabri Gülel, "İlk dakikadan itibaren maçı katletmeye çalışan, futbolcularımızı durdurmaya çalışan, tüm uyarlarımıza rağmen maalesef bugün bir katliam vardı. Hep beraber gördük. Türk futbolunun kurtulması, bunlara rağmen mümkün değil. TFF Başkanı'na sesleniyorum. Herkesi bu duruma sıkı bir tepki vermeye çağırıyorum. Bugün oynadığımız futbola yazık oldu. Çocuklar çok üzgün, soyunma odası karışık. Sinirlerini kontrol edemeyenler var. Bugün mavi tişörtlü arkadaşların iyi niyetli, adil, ahlaklı olduğunu düşünmüyorum. Biz gördük ki mavileri yenmeden, beyazları yenemeyeceğiz!" ifadelerini kullanmıştı. 

Bu açıklamalar tazeliğini korurken İskoçya Ligi'nde benzer bir pozisyon yaşandı. Heart-Celtic karşılaşmasında ceza alanına giren oyuncu yerde kaldı. Alex Cochrane'e sarı kart gösteren hakem, VAR'ın uyarısıyla kartını kırmızı olarak değiştirdi. 

Türkiye'de hakem üzerinde yaratılmaya çalışan algı ve baskı operasyonuna en taze örnek İskoçya'dan geldi. 

Not: Video Erdem Ulus'un sosyal medya paylaşımından alınmıştır. 

Duhuliye.com