Beşiktaş orta sahasının ortak özellikleri alanı iyi kapatmaları, tempolarının iyi oluşu ve top rakipteyken etkin olmaları. Ancak asıl problem top Beşiktaş'tayken ne yaptıkları.

Eğer Ümraniye zayıf bir rakibe karşı öncelikle oyun üstünlüğü sağlamak istiyorsanız orta saha oyuncuları pas trafiğinde çabuk ve dikine oynayabilmeli, sıkışık oyunda bire biri zorlayıp adam eksiltebilmeli ve ceza sahası içine de sürpriz şekilde gidebilmeli. Bunlar eksik olunca da Beşiktaş her ne kadar Redmond'un golü ile öne geçmiş olsa da sıkıcı oyunuyla hayal kırıklığı yarattı diyebilirim.


Zorlanmadan kazandı

2. yarıda da pas trafiği Beşiktaş'ın 2. gol için çok iştahlı olmayışından dolayı bir parça tembeldi. Yine de Cenk Tosun net bir fırsatı kullanamadı. Ümraniye maçın kendi adına tek kırılma anında Umut Nayir golü kaçırınca Aboubakar sazı aldı. Salih'in presinde aldığı topta 3 oyuncuyu geçerek golü yapıp maçı kopardı.

Beşiktaş sezon başı kamplarında oynanan antreman maçı tadında bir maçı tempo olarak kendini çok zorlamadan kazanmayı başardı. Elbette bu oyun üzerinden derbi öncesini konuşmak yanlış olur ancak Beşiktaş için tabelanın iyi oyunun çok tatmin edici olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Erman ÖZGÜR / Fanatik