Eyüp Yardımcı;
Beşiktaş şampiyonluğu belirleyecek bir maça çıktı ve yine kağıt üzerinde Beşiktaş’ın karşısındaki rakip bu maçın favorisiydi, geçen maçta da Fenerbahçe favoriydi fakat gördük ki! Şenol Güneş bu iki maçada gerçekten çok iyi konsantre olmuş, çok iyi hazırlanmış, kafasında her şeyi bitirmiş 

Veli Can Şahin;
Rakiplerini çok iyi analiz etmiş

Eyüp Yardımcı;
Tabi canım Galatasaray sürklase oldu, felç oldu, sol tarafı tutmuyor artık…

Şenol Güneş’i tebrik etmek lazım, Gedson’u tebrik etmek lazım bugüne kadar Gedson ile ilgili birçok şey söyledik yine son vuruşu yapamadı ama 

Veli Can Şahin;
Derbi maçlar konusunda performanslarını hep eleştirdik, hatta Fenerbahçe maçı sonrasında da eleştirdik ama ilk defa bir derbide çok çok üst düzey performans sergiledi. Torreira ve Gedson arasındaki mücadele ayrıca izlenilmesi gereken durumlardan biriydi. Gedson performansıyla öne çıktı ve maçın adamı oldu.

Eyüp Yardımcı;
Şenol Güneş burada Gedson üzerinden Mertens ve Oliveira’ya dripling üstünden kurduğu baskı ile bu ikilinin top alıp ileriye çıkmasını, Galatasaray’ın oyununu kurmasını engelledi.

Şenol Güneş’i tebrik ederken Gedson’unuda bu işleri sonuna kadar yaptığından dolayı ayırmak gerekir. İkili mücadele, pas, drippling her şeyi yaptı…

Veli can Şahin;
Maçtaki istatistiklere baktığımızda çok az ofsayt olduğunu görüyoruz bunda savunmaların biraz daha geride kurulması etkisi var mı?

Eyüp Yardımcı;
Büyük olasılıkla var, haklısın geride kuruluş, sistemi ona göre oturtmak. Zaten ilk yirmi dakika Galatasaray adına geçti golde geldi ve sonrasında Beşiktaş bir silkelendi hatta şöyle bir şey oldu; Rosier bir topu kaptırtıktan sonra Muslera’ya kadar baskı yapınca takım bir silkelendi işin içine taraftar girdi böylece bir anda her şey Beşiktaş lehine gelişti. O ana kadar Galatasaray kendine yönelik her işi yapıyordu ama o anda her şey değişti.

12 adam gerçeği gerçekleşti.

Veli Can Şahin;
Peki Beşiktaş Erkek Basketbol takımında neler oluyor?

Eyüp Yardımcı;
Vallaha bu işlerin sorumlusu kim? Çıkıp biz böyle yaptık ama olmadı gibi bir açıklama görmedim. Bu haftada çok önemli bir Daçka maçı vardı. Normal süresi 80-80 bitti.

Veli Can Şahin;
İyi mücaadele edildi, Darüşşafaka kadrosu ile Beşiktaş’ın kadrosu bir değil ama takıma bir iki takviye yapılsa kendini üst sıralara atacak.

Eyüp Yardımcı;
Neden yapılmıyor? Biz Fenerbahçe’nin kadın basketbol, voleybol şampiyonluklarını alkışladık

Veli Can Şahin;
Fenerbahçe euroleag’de final fourda 


Eyüp Yardımcı;
Perşembe günü çok önemli maç var. Fenerbahçe ve diğer takımlar bu kadar yatırım yapıyor ama Beşiktaş’ta zihinlerde temelde hep amatör şubeler kapatılsın düşüncesi var. Bunu bir önceki başkanda, bu yönetimde dile getirdi. Sonra maddi bir şeyler yapıldı. Şimdi taşıma su ile değirmen döndürülmeye çalışılmasın, bir yapılandırılmaya gidilsin, bizlerde sabırlı olalım arkasında duralım ama bizim ülkemizde şöyle bir şey var doğruyu söyle, acı reçeteyi ortaya koy kimse sana oy vermez, arkanda olmaz…


Desenki on sene böyle gideceğiz ama on sene sonrasında refaha ereceğiz, şöyle derler; çok doğru söylüyor, çok delikanlı adam ama iş oy vermeye geldiği zaman başka biri çıkar hayal satar ona oy verilir.

Veli Can Şahin;
Feda sezonunda dediğin gibi oldu sonrası… Fikret Orman Feda sezonu geldi dedi ki; birkaç sene şampiyonluk, başarı beklemeyin ona göre kadro kuruldu, Samet hoca geldi… Onran sonra şampiyonluklar geldi, stat bitti derken Şampiyonlar Ligi’nden gruplardan çıkıldı sonra Fikret Orman “Paralar Nerede!” denildi…


Eyüp Yardımcı;
Bir şeyin sürekliliği yok. Hayal satmak iyidir mesela o dönem kimse kalkıp işler iyi giderken, transferler yapılırken kimse dedi mi; ne yapıyorsun? Herkes çılgınlar gibi alkışladı, eller kızarıncaya kadar. Efsane başkan, işte seni Ekonomi bakanı yapalım, Dış İşleri bakanı yapalım, sayın Fikret Orman bunları kendi de dile getirdi, haklıda, o gün yerlere göklere sığdıramadılar ama işler bir tersine döndü haydı bastır! Nereye giderse gitsin…

Bu işler böyledir…

Jorge Jesus, Valerien Ismael, Del Bosque, Aragones, ilk haftadan kral bunlar geldiğinde kral, ondan sonra ''Aragones, altını tutamıyor!” “Del Bosque Yeniköy kasabı!”

Sen ağzını tutamıyorsun çene ishali olmuşsun, Türkiye’de eleştiriyi bilmiyorlar, Türkiye’de yapıcı bir şey yok!  Şak şak çılık var! Şimdi de bu işler troller üzerinden yapılıyor. Derbi öncesi yok Özbek TFF gitti, Ali Şansalan’ı Beşiktaş istedi nasıl bir gaz ortada bir belge yok! Soruyorsun adı gazeteci; nereden aldın bu haberi? Bize öyle bir duyum geldi! 

Külahımızı koyduk hadi anlat bakalım!