Başkan Hasan Arat açıklamalarında; Beşiktaş Seçme ve Sicil Kurulu'nun onayladığı üyelikleri paylaşarak hep aynı imzaların atıldığı üyelik formlarıyla Beşiktaş'a yüzlerce blok üye yapıldığını, ayrıca SİS Yazılım adıyla bir mobil uygulama yapıldığını, bu uygulamanın insanların telefon rehberlerindeki Beşiktaş genel kurul üyelerine ulaşmak için kullanıldığını belirtti. Arat bu uygulama ile belli bir yapının kongrelerde oy topladığını ifade etti. Başkan adayıyken kendilerine üye bilgilerinin verilmediğini belirten Arat, üye bilgilerinin Beşiktaş'ı ele geçirmeyi amaçlayan yapıya illegal olarak verildiğini söyledi ve sorumluların istifasını istedi.

Başkan Hasan Arat, bu olayların ortaya çıkmasından sonra Seçme ve Sicil Kurulu'ndaki görevlerinden istifa eden Yavuz Selahattin Kaya, Erkal Erten ve Bora Onat'ı ise tüm hazirunun önünde alkışlayarak istifaları için teşekkür etti.

Arat'ın bu sözleri sonrası Beşiktaş'ta oklar Seçme ve Sicil Kurulu Üyesi Gizem Uslu Akın'a döndü. Gizem Uslu Akın'ın adı, genel kurul öncesinde de tartışmaların içinde yer almıştı.

Başkan Hasan Arat'ın Divan Kurulu toplantısındaki açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Gizem Uslu Akın, istifasını yönetim kuruluna zaten divan öncesinde ilettiğini belirtti.

Akın paylaşımında,

"Kıymetli Beşiktaş camiamıza bilgilendirme. 

6 Mart Çarşamba günü tarihiyle Seçme Sicil Kurulu Üyeliğimden ayrılmak isteğimi belirten istifa dilekçemi yönetim kurulumuza hali hazırda iletmiş bulunmaktaydım. Bu konuda yönetim kurulumuzun onayı vs gibi prosedürler olduğu için herhangi bir açıklamam olmamıştı. 

Ayrıca bugün Başkanımız Sn. Hasan Arat'ın açıklamış olduğu belgeler ve uygulama hakkında en ufak bir bilgim ve alakam yoktur. Yönetim Kurulumuz gerekli hukuki çalışmaları yapıp sorumluları bulacaktır, bunu herkesten çok ben istiyorum. Bahsi geçen konularda bilgisi ve dahli olanların en ağır cezaları almaları dileğiyle...

Saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com