Yeni sezon hazırlıkları kapsamında teknik direktör arayışında olan Siyah-Beyazlıların, 55 yaşındaki Rumen teknik adam Razvan Lucescu’ya yaptığı teklife cevap geldi.

Selanik’e gittiler

Fanatik’in haberine göre bugün Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, PAOK'un başında bulunan Razvan Lucescu’ya teklif yapmak için Selanik’e gitti. Selanik’te Rumen teknik adam ile görüşen Beşiktaş kurmayları deneyimli teknik adama tekliflerini iletti.

Teklifi reddetti

Haberde yer alan detaya göre Selanik ekibi PAOK ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunan Razvan Lucescu, Beşiktaş’ın yaptığı teklifi kabul etmedi.

Fatih Terim’in önünde şampiyon oldu

Bu sezon PAOK’un başında Fatih Terim’li Panathinaikos’a karşı şampiyonluk mücadelesi veren Rumen teknik adam ligde karşılaştığı 3 maçta da Fatih Terim’i mağlup ederek Selanik ekibine tarihindeki 4. şampiyonluğunu yaşattı.

Razvan Lucescu'nun kariyeri

Teknik direktörlük kariyerine 2004 yılında FC Brasov'da başlayan Razvan Lucescu, Rapid Bukarest, Romanya, El-Jaish, Petrolul, Skoda Xanthi, Al Hilal ve PAOK takımlarını çalıştırdı.

Temmuz 2021'den bu yana PAOK'un başında olan Razvan Lucescu, Yunan takımla 161 maça çıktı. 91 galibiyet elde eden teknik adam, 36 beraberlik ve 34 mağlubiyet ile 1.92 puan ortalaması yakaladı.