İşte Gökmen Özcan'ın açıklamaları:

"Beşiktaş'ta son yapılan yönetim kurulu toplantılarından sonra yerli teknik direktör konusunda daha motive olmuş durumda. Hasan Arat Almanya'da Nuri Şahin ve birçok futbolcunun menajeriyle görüştü, sonrasında iç pazardan konuşulan isimler oldu teknk direktör konusunda. Son duruma bakacak olursak başkan Hasan Arat Nuri Şahin'i istiyor. Nuri Şahin de Beşiktaş projesine olumlu bakıyor. İkinci başkan Hüseyin Yücel ise Sergen Yalçın ile yola devam edilmesini istiyor. 

Sayın Hüseyin Yücel ile konuştum ve Hüseyin Yücel ile alakalı Şenol Güneş ile ilgileniyor, istiyor gibi bir durum vardı, kendisine bu konuyu sordum o da bana "en başından beri Sergen Yalçın'ı istiyorum, yerli teknik direktör olarak" dedi...

Yönetim içinde farklı düşünenler var ama bugün itibariyle baktığımızda yerli teknik direktör, yabancı teknik direktörden daha yakın duruyor ama Beşiktaş'ın bu arada yeni sezonda biraz rakiplerinin durumuna bakarak da hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Biraz şartlara göre de hareket etmek durumunda. Galatasaray şampiyon olduğunda son beş sezonda üç şampiyonluk Okan Buruk'a ait olacak ve winner bir Okan Buruk ile başlayacak Galatasaray sezona. Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın adayı Jose Mourinho, dünya futbolunun iki numarası. 

Şimdi bu güçlü iki figür ve golcülerin durumu ortada. Siz burada Beşiktaş olarak hem teknik direktör hem de golcü anlamında rakiplerinizle yarışabilecek iki tane profil getirmeniz lazım takımın başına.

Yeni jenerasyona baktığımızda büyük bölüm Galatasaraylı. Fenerbahçe ve Beşiktaş bu konuda geriye gitmeye başladı. Beşiktaş daha da geriye gitti. Çünkü Galatasaray ikon futbolculara ve duruma sahip. Başarı elde ediyor. Sizin de başarı elde edebilmeniz için burada marka bir isim getirmeniz lazım.

Dün birkaç yönetici ile görüştüm. Beşiktaş'ın önünde iki tane seçenek var. Kulübün aurasını burada büyütüp, yeni jenerasyonu, taraftarı entegre edebilecek bir teknik direktör ve golcü gerekiyor. Genel baktığımızda bu iki konuda hata yapılmadığı sürece başarı da geliyor."

Duhuliye.com