Fırat Günayer;
Beşiktaş'ta bekleyişin zirve yaptığı bir dönem yaşanıyor. Teknik direktör henüz açıklanmadı, transferler henüz açıklanmadı. Herkesin beklentisi bu işin bir an önce çözülmesi. 

Bununla ilgili eleştirilerin boyutu da Hasan Arat ve yönetimine artmış vaziyette. 

Beşiktaş için teknik direktör konusunda çok geç kaldı, mahvoldu diyemem neticede kamp temmuz ayında başlıyor. Beşiktaş'ın hayal ettiği planlama elbette bu değil. Başkan Hasan Arat'ın seçim döneminde yaptığı açıklamalar taraftarı daha sabırsız hale getirmiş vaziyette, daha fazla sorgular hale getirmiş vaziyette. 

Taraftar grupları açıklamalar yapmış vaziyette ben bu tür açıklamalara karşı değilim herkes her başkan, her yönetim, her yönetici, her teknik direktör eleştirilebilir, sorgulanabilir. İşler pek yolunda gitmiyorsa bunlar yapılabilir, kırıcı olmadıktan sonra hakaret etmedikten sonra her türlü eleştirinin yapımasına karşı değilim. 

Aslında seviyeyi sayın başkan artıtdı yani mevzu sadece PSG - Chelsea hikayesi değil planımız hazır, biz 2-3 yıldır çalışıyoruz ve her şeyimiz hazır demişti o yüzden her yaşanan gecikmede her geçen günde bu tepkiler artmaya devam ediyor.

belli başlı sosyal medya hesapları var başkanı korumaya çalışan ve bu biraz daha zarar veriyor. Çünkü sürekli plan hazır her şey okey hiçbir sorun yok, kamp yeri boşuna mı seçildi, kupadan sonra tamam lig başlayınca tamam açıklanıyor. Kupa bitti açıklanıyor diye diye beklenti artmış vaziyette ve taraftra baskısı da yükselmiş vaziyette Beşiktaş'ta...

13 Nisan'da Santos gitti ve 20 günlük süreç oldu tabiki bu süreç içinde çözülmesi lazımdı. Beşiktaş taraftarı Mourinho kısmını önemsemiyor. Beşiktaş taraftarının önemsediği şey tabiki Mourinho havalı bir iş, Beşiktaş taraftarı Mourinho ile ilgili bir burukluk mutlaka olmuştur, üzülen olmuştur ama asıl dert Mourinho değil ortaya bir plan konulmaması. Beşiktaş 17 Nisan'da hocasını açıklamış olsa (isimlerin önemi yok, Nuri Şahin, Sergen Yalçın, Genesio) 20 Mayıs'ta Hermoso'yu açıkladı, 26 Mayıs'ta Patrik Schick  bunlar açıklanmış olsa Beşiktaş taraftarı Mourinho'yu umursar mıydı? umursamaz mıydı? Bana göre umursamazdı. Beşiktaş'ın ortaya bir plan ve aksiyon koyması gerekiyor...