Beşiktaş'ta daha evvel; Süleyman Seba döneminin yöneticiliğini yapmış olan Serdar Bilgili ve Hasan Arat, Seba'nın istifasından sonra başkanlığa aday olmuşlar, seçimi ise Serdar Bilgili kazanmıştı.

Seba sonrasında başlayan bu akım; Serdar Bilgili yönetiminde görev alan Yıldırım Demirören ve Fikret Orman'ın başkan olmalarıyla devam etti. Fikret Orman yönetiminin ikinci başkanlığı görevini yürüten Ahmet Nur Çebi ise Fikret Orman'dan sonraki başkan oldu.

Ahmet Nur Çebi sonrası başkan seçilen Hasan Arat bu anlamda "bir devrin sonunu getiren başkan" olarak nitelendiriliyordu ancak Hasan Arat yönetiminden iki yönetici, yakın gelecekte Beşiktaş'a başkan adayı olmanın planlarını yapıyor.

Göreve henüz 5 ay önce gelen mevcut yönetimin ikinci başkanı Hüseyin Yücel'in yakın çevresine, 2025 yılında başkan adayı olmayı düşündüğünü açıkladığı öğrenildi. Hüseyin Yücel'in Mourinho çıkışının da başkan adaylığı için şimdiden yapılmış bir hamle olabileceği konuşuluyor. Mourinho anlaşmasını finalize etmesi halinde, Hüseyin Yücel'in 2025 kongresine güçlü bir aday olarak girmesi bekleniyor. Buna karşılık Hüseyin Yücel'in, camianın önemli isimlerinden Serdal Adalı'nın başkan adayı olması halinde adaylık için bir dönem daha bekleyebileceği gelen bilgiler arasında...

Öte yandan; mevcut yöneticilerden Mete Vardar'ın da yakın çevresine "Arat'a birlikte çalışmak üzere söz verdim ancak 2028 kongresinde başkan adayı olmayı düşünüyorum" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Duhuliye.com ÖZEL HABER