Tarihinin en çalkantılı sezonlarından birini yaşayan Türk futbolunda sezon sonuna doğru yaklaşılıyor. Bir çok kulüpte seçim var. Ayrıca TFF de seçime gidiyor. Kulüpler Birliği Vakfı da bu karışık ortamda hem kendi içindeki kafa karışıklığını masaya yatıracak, hem de TFF seçimleri için ortak aday belirlemeye çalışacak. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın önerisi ise belli oldu.

Gelecek hafta Salı günü yapılacak Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) toplantısının oldukça hareketli geçmesi bekleniyor... hali hazırda bir başkanı olmayan KBV'nin toplantı kararı almasına rağmen kimin başkanlığında toplanacağı belli değil. Çünkü her ne kadar "Ali Koç döndü" diye açıklama yapılsa da, bu iddia Ali Koç tarafından yalanlandı.

KBV'NIN ANA GÜNDEMİ TFF VE BÜYÜKEKŞİ

KBV'nin ana gündem maddesi 18 Temmuz'da yapılacak TFF başkanlık seçimleri... ilk hedef Mehmet Büyükekşi'yi istifaya zorlamak. Seçimi erkene almak. 10 kulübün desteği, 10 kulübün muhalefeti var. 18 Temmuz'da da olsa, öncesinde de olasa KBV'nin Salı günü yapılacak toplantısında başkan adayları masaya yatırılacak.

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, KBV toplantısında konuşulacakları şöyle açıkladı: 

* TFF seçimleri için  düşündüğümüz isimleri gündeme getireceğiz. Beşiktaş camiası olarak bu seçimlerde çok aktif olacağız.

ARAT'IN ADAYI SARIALİOĞLU MU?

Arat'ın bahsettiği ismin İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu olduğuna dair iddialar var. Arat'ın bu toplantıda Oflu Sarıalioğlu için destek isteyeceği konuşuluyor.

fotospor