Dünyaca ünlü sosyal medya fenomeni ve restoran zincirleri sahibi Nusret, Dünya Kupası ödül töreninde yer alarak adeta Arjantin milli takımının önüne geçti.

22'nci Dünya Kupası dün akşam oynanan ve büyük bir heyecana sahne olan Arjantin-Fransa finaliyle sona erereken, Arjantin 36 yıllık özlemini sona erdirerek kupaya ulaştı. 

Sonucu merakla beklenen ve Lionel Messi'nin kazanıp kazanamayacağı çokça tartışılan dünya kupası, nihayet Arjantinli süper yıldızın ellerinde yükseldi. 

Karşılaşmayı 2 golle tamamlayan ve turnuvanın en iyisine verilen Altın Top ödülüne de hak kazanan süperstar, son olarak kaptan olarak çıktığı platformda, Nusret’ten fırsat bulup Dünya Kupasını kaldırmanın sevincini yaşadı. 

Kupa töreni sonrası sevinçlerini Arjantinli taraftarlarla beraber yaşayan mavi beyazlıların saha içerisinde beklemedikleri bir misafir de vardı. 

Önce Türkiye'de, ardından dünyada yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla adeta bir instagram ikonu haline gelen zincir restoranlar sahibi Nusret, kupa töreninin ardından sahaya inerek Arjantin milli takım futbolcularının sevinçlerine dahil oldu. 

Kişisel instagram hesabından onlarca paylaşım yaptığı görülen fenomenin stad içerisindeki görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Nusret’in kupayı kimseye bırakmaması, twitter dünya listesinde TT olmasına sebep oldu.

36 yıllık hasretin ardından Dünya Kupasını kazanmış olmalarının mutluluğunu taraftarlarıyla kutlamaya çalışan Arjantinli oyuncuların, yanlarında Nusret'i görmeleri absürt bir görüntü oluştururken konuyla ilgili en çarpıcı yorum Twitch yayıncısı Hasan Kaşıkçı'dan geldi. 

Kaşıkçı, twitch hesabında yaptığı Dünya Kupası sonrası yayınında, Nusret ve Arjantinli oyuncuların görüntüleri sonrası; ''Papu Gomez kupaya hasretle bakıyor, daha kupaya dokunamamış; adam et tuzlayarak elde kupa poz veriyor. Ve daha acı bir şey söyleyeyim... Dünya kupası finalinde 120 dakika ter dökmüş Tagliafico elinde telefon Nusret'in dünya kupasıyla fotoğrafını çekiyor. Allah aşkına, bu nasıl bir poz?''

Duhuliye.com