Transfer çalışmalarına hız veren Beşiktaş, uzun zamandır peşinde olduğu Arjantinli 10 numara Roberto Pereyra ile bu hafta son görüşmesini gerçekleştirecekti. Menajerini İstanbul’a davet eden ve dün bir görüşme gerçekleştiren Siyah-Beyazlılar yeni önerilerini sundu.

İtalya’dan istediği teklifleri alamayan Arjantinli orta saha, Beşiktaş’ın teklifine kısa süre içinde yanıt verecek. Transferde sürecin uzamasındaki en büyük etkenlerden biri Pereyra’nın eşi Maria Carolina’ydı.

Siyah-Beyazlı idarecilerin Pereyra ailesini ikna etmek için büyük çaba içinde olduğu öğrenilirken, futbolcunun eşi de İstanbul’da yaşama konusundaki çekincelerden kurtulmaya başlamış durumda. Yönetim, oyuncuyu ve ailesini de İstanbul’u gezdirmek üzere davet etti.

Cumaya kadar...

Tarafların maddi şartlarda el sıkışması halinde ailesiyle birlikte İstanbul’a gelecek olan Pereyra ile son kez masaya oturulacak ve transfere nokta konacak. Mevcut adaylar arasında teknik direktör Şenol Güneş’in takımında görmeyi en çok istediği isim olan Pereyra’nın durumu cuma gününe kadar kesinlik kazanacak.

Kaynak: Fanatik