Şafak Malatya'nın açıklamaları şöyle:

"ARTARAK DEVAM EDEN BİR ORGANİZE KÖTÜLÜK VAR!"

"Öncelikle Beşiktaş taraftarını tebrik etmek lazım. Yaklaşık 1 haftadır Beşiktaş'ın saha içinden başlayıp saha dışına taşan Beşiktaş'a karşı organize kötülüğe rağmen tribünde bütün sükunetlerini korudular. Yaptıkları tek eleştiri kendi yönetimlerine oldu. Onun da haklı olup olmadığını Beşiktaş kamuoyuna bırakmak lazım. Niye, çünkü Engin Baltacı maçtan sonra açıklamalar yaptı. Soru almadı ama alsaydı şunu soracaktık; Yapmış olduğunuz çıkışların yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Çünkü Beşiktaş taraftarı yöneticilerden daha somut adımlar bekliyorlar. Sırf konuşarak bir şeylerin düzelmediğini ve yapılanların dozajının arttığını görüyoruz. Bunun karşısında ne yapılır bilmiyorum. Bilseydim ben yönetici olurdum zaten. Ama ne yapılması için geç kalınmaması gerektiğini biliyorum. Beşiktaş yönetiminin konuşmaktan öteye geçip farklı hamlelerde bulunmasını bekliyorum. Artık TFF'ye mi giderler ya da başka yazılı başvurular mı yaparlar bilmiyorum ama farklı bir şeyler yapılması gerekiyor.Üzerine koyarak giden organize bir kötülük var Beşikaş'a karşı bu bir gerçek."

"JOSEF, GHEZZAL VE DELE ALLI GELİNCE..."

Saha içine gelecek olursak, ben Emre hocaya da sordum, kendisi bana katılmasa da istatistikleri söyledim, bir kere daha tekrar edeyim Beşiktaş kötü oynamadı. Bu maç hocaya yazar demek acımasızlık olur. Tabii bazı sıkıntılar vardı ama Beşiktaş hocadan dolayı kaybetti demek işin kolayına kaçmak olur. Çünkü rakibiniz haftalardır maç başı 9 şuta izin verirken siz 21 şut atıyorsunuz. 7 tane net gol kaçırıyorsunuz. Bunun yanı sıra 13. dakikada verilmeyen bir penaltınız var katılmayanlar olsa da. Sonuçta ayak bileği hizasına kafayla yatmak üzere olan bir futbolcunun destek eli dahil, eline 2-3 kere top çarpıyorsa bunun adı penaltıdır. Penaltı olması için topu eve götürmesi lazımdı herhalde. Ve dediğim gibi penaltıyla birlikte 7 tane pozisyonu var Beşiktaş'ın ve takım maçı sahada değil tabelada kaybetmiştir. Beşiktaş'ın defoları var mı var. Hücumdaki tek oyun planının N'Koudou üzerine olması bir eksiklik. Ghezzal geldiğinde bu yükü nasıl alır, bunu hep beraber göreceğiz. Josef, Ghezzal ve Dele Alli geri döndüğünde Beşiktaş hücum gücünü en az yüzde 30-40 artıracak. Ama Beşiktaş'a karşı organize bir kötülük var ve haftalar ilerledikçe hakeminden federasyonu diğer kulüplerin yorumcularına varana kadar Beşiktaş'ın üzerine bunun devam ettiğini görüyoruz. Bu da Beşiktaş'ın oyun üstünlüğünü gölgelemek için yapılan hareketler. 

"FENERBAHÇE MAÇI BAŞAKŞEHİR'E GÖRE DAHA KOLAY GEÇER"

"İstanbulspor maçı Başakşehir maçı kadar zorlu geçmeyecektir. Oyuncu kalitesi olarak Beşiktaş için Başakşehir maçı gibi olmaz. Ama Fenerbahçe maçında aynı Beşiktaş gibi sürekli önde basan, hücumun ön planda olduğu bir oyun var. Başakşehir'in kapandığı kapanmayacaktır. O nedenle Beşiktaş'ın fırsatlar bulacağını ve Fenerbahçe maçının Başakşehir maçından daha kolay geçeceğini düşünüyorum."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ