Beşiktaş ile Gazprom arasında imzalanması beklenen sponsorluk anlaşması konusunda görüşmelerin Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında daha da hızlanması bekleniyor. Tam da bu kapsamda Rusya'dan ilginç bir açıklama geldi. 

Spartak Moskova'nın eski sahibi Leonid Fedun'un eski danışmanı Franco Camozzi, Zenit forveti Malcom'un Rusya Premier Lig'de sezonun en iyi oyuncusu olmasını değerlendirdi. 

* Malcolm'u tebrik ediyorum, umarım gelecek sezon Rusya'da kalır. Ama bu çok zor. Büyük olasılıkla ayrılacak. Malcom, Avrupa'ya gitmezse RPL'de bozulacak mı? Bunu bilmiyorum, belki de.

* Zenit belki de onu Gazprom anlaşmasıyla bir yıl Rusya dışına çıkarıp, Avrupa Kupaları'nda oynamasına izin vermeli. Rusya'da oyuncular Avrupa'dan bir rakibe karşı oynamadıkları için ne kadar iyi ya da kötü oynadıklarını bilmiyorlar.
 
Beşiktaş ile Gazprom arasındaki anlaşma kapsamında Rus enerji devinin siyah-beyazlı kulübü Rusya'dan geçici ya da kalıcı süre ayrılmak isteyen oyuncular için geçiş olarak kullanacağı iddia ediliyordu.

fotospor