Akkoyun'un tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

DÜNYADA İLK KEZ KIRMIZI GÖREN FUTBOLCU DEĞİL 

Cumartesi akşamı, Beşiktaş'ın yedek kulübesinde Emre Can vardı... Stoper.

Stoper Tayyip Talha oyuna çıkmak zorunda kaldı. Ben buradan sorarım o zaman. Neden Emre Can oyuna girmedi? Solak olması mı? Çok küçük bir detay.

O zaman karşı soru da bu oluyor: Welinton girdi de daha mı iyi oldu? Yani benzer şeyler. Stoper olarak Emre Can'ı aldınız. Hemen de oynadı. Bir tane kırmızı gördü. Evet. Olabilir. Yani dünyada ilk kırmızı kart gören futbolcu değil. Son da olmayacak. Maçta Türk stoperiniz sorun yaşadı. Başı döndü, oyundan çıkmak istedi. Yedek kulübesinde Türk stoper var. 

BENCE SORUN OYUNCULARIN TRANSFER EDİLMESİ VEYA EDİLMEMESİ DEĞİL...

Eğer Necip'in oyuna girmemesi geçen haftayla ilgiliyse çok yanlış. Yani orada o pas hatasını yaptı. Tamam ama çok az pas hatası sadece pası verenle ilgilidir. İhale orada zaten Necip'e kesildi. Oyundan aldınız. 

Cumartesi akşamı Necip 11 başlamadı. İkinci ceza. Tamam. İhtiyacınız var. Necip'i atabilirsiniz oyuna... Hadi olmadı, Emre Can orada. Onu atabilirsiniz. hadi olmadı. O zaman şu soru geliyor. Başka isimler de transfer yapıldı diyelim.

Uygulamada yine bu olacak. O yüzden bence sorun oyuncuların alınması ya da alınmaması değil, var olan oyuncuların iniş çıkışlarının çok keskin olması. 

KALECİDE İNİŞ ÇIKIŞLAR BU KADAR KESKİN OLMAZ

Belki bu söyleyeceğim bana geri dönebilecek bir şey ama ben Ersin'in kötü bir kaleci olduğuna inanmıyorum. Ama kalecide performans iniş çıkışları bu kadar yüksek olmaz.

Küçük farklarla yukarı-aşağı gidip gelmesi lazım. Ersin'in şu anki yaşadığı sorun büyük ihtimalle sözleşme sürecinin de etkisiyle bir öyle bir böyle.