Ülkesinde bu alanda rekora sahip olan 39 yaşındaki oyuncu için teknik direktör John Herdman ve kanat oyuncusu Tajon Buchanan övgü dolu sözler sarf etti.

"O BİR EFSANE"

Kanada Teknik Direktörü John Herdman "O bir efsane. Önemli anlarda önce Christine Sinclair (Kanada Kadın Milli Takım Kaptanı) şimdi de Atiba Hutchinson ile birlikte olma fırsatım oldu. Ve bunlar bir parçası olmak için çok çalışmanız gerekn anlardı. Ona harika bir gün yaşatmak için pazar günü elimizden geleni yapacağız." dedi.

"BİZİM İÇİN ROL MODEL"

Kanada Milli Takımının kanat oyuncusu Tajon Buchanan, Atiba hakkında "O bizim için bir rol model. Milli takımla her şeyi yaşadı. iyi ve kötü dönemlerde buradaydı." ifadelerini kullandı.

MİLLİ TAKIMDA 19. YIL

18 Ocak 2003'te Kanada Milli Takımının Amerika'ya 4-0 yenildiği yenildiği maçta ilk kez milli formayı giyen ön libero, milli formayı giydiği 99 maçta 9 gol attı. 39 yaşındaki Atiba Hutchinson, Kanada Milli Takım formasını Dünya Kupası'nda ilk kez geçtiğimiz hafta oynanan Belçika karşılaşmasında giyme fırsatı buldu. Yıldız oyuncu devam eden turnuvanın en yaşlı ikinci oyuncusu.