Dün Atiba’ya veda maçında Beşiktaş, kazanıp Atiba’yı galibiyet ile uğurlamak istiyordu ama olmadı. 30 yaşında geldiği Beşiktaş’ta formayı 10 yıl boyunca terleten Atiba, profesyonelliğin ne olduğunu, bir sporcunun saha içinde ve saha dışında nasıl davranması gerektiğini, karakteriyle gençlere nasıl örnek olduğunu gösterdi.

KAVGAYA. POLEMiĞE GiRMEDi SADECE iŞiNE ODAKLANDI 

Tek bir gün dahi herhangi bir kavganın, polemiğin kaosun içinde yer almadı. Kimseyle tartışmaya dahi girmedi sadece işine odaklandı. Gerçekten bir daha böyle efsanevi bir yabancı oyuncu karakteri zor gelir. Taraflı tarafsız herkesin saygı duyduğu Atiba’yı izlemek onun yaşatıklarını ve karakterine tanıklık etmek bizler için de gurur vericiydi. Teşekkürler Atiba!

RAHAT ALACAK DERKEN KONYA MAÇA ORTAK OLDU

Maça gelince; Beşiktaş Konyaspor karşısında tempoyu yükseltmeden 2 gol buldu ve rahatlıkla maçı kazanacakmış izlenimi verdi. Nitekim 2-0 iken de Konyaspor’a hiç şans vermedi.

Ancak haftalardır Beşiktaş’ı sırtlayan Mert Günok’un yediği hatalı gol ile Konyaspor hiç hücum yapmadığı maçta skora ortak oldu.

MERT VE ABOUBAKAR’IN KONSANTRASYONU DÜŞÜKTÜ 

2’nci yarının ilk saniyelerinde kaleci Mert yine çıkartabileceği bir topu ağlarında görürken hiç beklenmedik şekilde maça beraberlik geldi. 2-2’den sonra Beşiktaş, şoku atlatmadan daha da cesur oynamaya başlayan Konyaspor, 2-0’dan maçı 3-2’ye getirmeyi başardı. Oyuna sonradan giren Maxim’in hazırladığı pozisyonda Tayfur, Beşiktaş’ı beraberliğe taşırken Konyaspor 10 kişi kalmasına rağmen kalan yeterli sürede Beşiktaş, üstünlük sayısını bulamadı. Aylardır Beşiktaş’ı taşıyan kaleci Mert ve santrfor Aboubakar’ın dün konsantrasyonları çok düşük seviyedeydi. Bu da dünkü beraberlikte baş etkendi.

Güntekin ONAY / Hürriyet