Beşiktaş tarihinin en "sisli" transferlerinden birisi Julio Alves... Portekizli oyuncuyla ilgili o kadar çok iddia var ki, "Football Leaks" belgelerine göz atmak bile yeter... Bu arada Julio Alves'in transferiyle ilgili daha önce hiç duyulmamış bir iddia daha ortaya atıldı.

Transfere aracı olanlardan birisinin iddiasına göre Beşiktaş o dönemde Portekizli oyuncunun transferinden doğan 3.1 milyon Euro'luk hesabı bir türlü kapatamadı.

ALVES'E KARŞI NECİP'İN BONSERVİSİ

İddiaya göre Beşiktaş'a Atletico Madrid'den şok bir teklif geldi. İspanyol ekibi, Alves'den alacağı rakamdan vazgeçmek için Beşiktaş'ın genç kaptanı Necip'in transfer haklarının yüzde 50'sinin kendilerine devir edilmesini istedi. Atletico, İtalya'da sıkça uygulanan futbolcunun haklarına ortak olma sistemini Necip için önerirken, genç oyuncunun 4 yıl içinde satılması durumunda Beşiktaş'ın alacağı rakamın yüzde 50'si Atletico'nun kasasına girecekti. İspanyol ekibi de böylece Alves'den alacağı 3.1 milyon euro'dan vazgeçecekti.

BEŞİKTAŞ TEKLİFİ REDDETTİ

O dönemde devam eden görüşmeler kapsamında Beşiktaş, Necip'in haklarından vazgeçmedi. Alves'in kalan parası peşin ödenerek kapatıldı.

| Fotospor