2020-2021 yaz transfer sezonunda Başakşehir’den Kayserispor’a transfer olan Joseph Attamah, 3 sezondur formasını giydiği sarı-kırmızılı ekipte toplam 79 maça çıktı. Kayserispor’la sona eren sözleşmesini geçtiğimiz günlerde 1+1 yıllığına yeniden uzatan Ganalı orta saha, Kayserispor’un bu sezonki performansı, Çağdaş Atan, Abdullah Avcı ve Beşiktaş’ın transferde büyük aşama kaydettiği vatandaşı Daniel Amartey hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“HER YERDE OYNAMAYA HAZIRIM AMA DEFANSİF ORTA SAHAYI TERCİH EDERİM”

- Türkiye'de ön libero bölgesinde oynarken savunma sahasına geçtiniz. Oynadığınız mevkideki değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Antrenörüm beni nerede oynatırsa oynatsın oynamaya hazırım. Kişisel olarak bakacak olursam da oynamaya hazır olduğum sürece defansif orta sahayı tercih ederim.

“AMARTEY ÇOK ÇALIŞKAN BİR OYUNCU, BEŞİKTAŞ’A MÜKEMMEL BİR UYUM SAĞLAR”

- Beşiktaş, milli takımdan arkadaşın olan Daniel Amartey'i transfer etmek istiyor. Amartey'in potansiyeli hakkında neler söylemek istersiniz?

Amartey’in, Beşiktaş’a mükemmel bir şekilde uyum sağlayacağını düşünüyorum. O, çok çalışan bir defansif orta saha ve stoper oyuncusu. Amartey’in uzun süredir Premier Lig’ de oynaması şans eseri değil.

Kaynak: Hürriyet