Milli güreşçimiz Nesrin Baş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

İLLE DE OLİMPİYAT

“2024 Olimpiyatları’nda yer almak istiyorum. Yasemin Adar, Bediha Gün ve Buse Tosun gibi güreşçiler gittiği zaman biz geleceğiz. Onlar iyi oldukça biz de daha başarılı oluyoruz. Yurt dışında Türk sporculara karşı biraz ön yargılılar. Geçen sene U20 Avrupa Şampiyonası’nda Rus rakibimle mücadele ederken, tuş olmayan bir pozisyonda tuş verdiler. Bu kararla 3’üncülüğü kaybetmiştim. Ama biz geliştikçe başarılar elde ettikçe bu ön yargı biraz kırılmaya başladı.”

EL ENSEM KUVVETLİDİR

“Favori oyunum Dana Bağı'dır. Ama el enseme çok güvenirim. Bir yiyen zor kalkar minderden. Çalışmayı çok seviyorum. Minderi en son ben terk ederim antrenmanlarda. Yasemin (Adar) ablayı örnek alıyorum. Neye niyet neye kısmet voleybolcu olacaktım, birden minderde buldum kendimi. Dünya Şampiyonası'nda Japon, Avrupa Şampiyonası’nda da Slovak rakibim Molnar'ı yenerek hakkım olan madalyayı aldım. Bundan büyük mutluluk olamaz. Bana destek olan Başkanımız Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulumuza, menajerime ve hocalarıma şükran borçluyum.

2024'TE BİZ DE OLACAĞIZ

Güreş Takımı İdari Menajer Yardımcısı Burhan Özel, Güreş Beşiktaş'ın gelecek vizyonuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İlk Güreş Federasyonu Başkanı Ahmet Fetgeri ilk güreş takımını kuruyor ve aynı zamanda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ilk kadın güreş takımını kuran kulüp. İlk Dünya Şampiyonu çıkaran da Beşiktaş. Şimdi de Avrupa şampiyonu çıkardık. Bu başarıların devamı gelecek. Bir aksilik olmazsa 2024’te biz de varız diyeceğiz. Başkanımız Ahmet Nur Çebi de bize çok destek oluyor, tüm sporcularla tek tek ilgileniyor. Biz de olimpiyatlarda rengi ne olursa olsun Beşiktaş olarak madalya çıkarmak istiyoruz.”

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI EROĞLU'NDAN BEŞİKTAŞ'A TEŞEKKÜR

Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, güreş sporuna katkılarından dolayı Beşiktaş'a teşekkür ettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Nesrin Baş U23’te şampiyon olduğu gibi büyüklerde de şampiyonluk kazanacaktır. Yasemin Adar’ın bıraktığı yerde bayrağı en üst seviyeye taşıyacağına inanıyorum. Bütün kadın takımlarımız ile gurur duyuyorum. Başarılı bir yıl geçirdik. 2023 demek 2024 Olimpiyatları’na hazırlık demek. Beşiktaş’a güreşe verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kısa sürede U23 şampiyonu çıkardılar. İlk Olimpiyat Şampiyonu neden Beşiktaş’tan çıkmasın? Nesrin Baş bizim gururumuz. Yoluna bu şekilde devam ederse bu başarılarını büyüklerde de elde edebilir. Tekrar kendisini kutluyorum.”