Vincenzo Montella’nın yaptığı rüya gibi başlangıcın devamı için sadece 1 adım kaldı. Galler her ne kadar güç olarak Hırvatistan ya da Almanya kadar olmasa da bize ters gelebilecek bir oyun yapısına sahip. Şu an için kazanma alışkanlığımız oluşmaya başlamış durumda. Ancak agresifliği yüksek ve ikincilik için bizi yenmekten başka çaresi olmayan Galler’e karşı işimizi kolaylaştırmak için ilk golü bulmak çok önemli.

Grubu lider bitirmek için beraberliğin yeterli olduğu düşünüldüğünde ilk golü bulmak Galler’in alacağı risklerle son maçlarda iyi savunma yapan ve kolay gol bulan Milli Takımımız için istediği oyun ve galibiyet için maçın anahtarı.

 

Vitrine çıkma şansı

Bireysel olarak doğru oyuncuları seçen Vincenzo Montella, formda oyuncuların sayısının çokluğu, soyunma odasının daha motivasyonu yüksek bir yer olduğu gerçeği ortadayken, Ay Yıldızlılar’ın grubun son karşılaşmasının favorisi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Millilerimiz bana göre hâlâ tam anlamıyla oturmamış olsa da Montella ile Avrupa Şampiyonası için turnuvanın en renkli takımı olmaya aday. Ayrıca Abdülkerim, İsmail Yüksek, Ferdi, Kerem gibi artık Süper Ligi aşması gereken oyuncular için kendilerini vitrine çıkarmak adına bundan daha iyi bir sahne ve iyi bir fırsat olamaz diye düşünüyorum. Bu da ayrı bir motivasyon kaynağı olarak görülebilir.

Erman ÖZGÜR / Fanatik