Yeni teknik direktörle ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten Samet Aybaba, "Hocayla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Kolay değil. Yerli olarak iki değerimiz vardı. Rıza hoca ve Sergen Hoca. Şimdi Sergen hoca var. İçimizden biri. Hepsine saygı duyuyoruz. Hepimiz aynı görüşteyiz. Değerlendirme yapıyoruz. Kulübün bir planı var. Tercihlerimiz konusunda bir Teknik Direktör istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Teknik direktörle ilgili Samet Aybaba ayrıca, " Mevcut kadro 13 kişi. 6 tane Afrika Kupası'na giden futbolcu var. Öyle bir durum varki 13 kişiyiz. Şu anda önümüzde 4 tane maç var. Hoca gelecek, 13 kişiyle antrenmana çıkar mı çıkmaz mı, sürekli bunu konuşuyoruz. Çok iyi hoca adayları var. Bakıyoruz, takım performanslarını izliyorlar. Bir an önce teknik direktör getirmek istiyoruz. 14 tane yabancı oyuncu var. Bütçe isteyecek. Şu anda ona verebileceğimiz bir cevap yok. Dolayısıyla görüşmeler bir yerde tıkanıyor." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör konusu ne olacak? Yerli mi, yabancı mı?
"Kolay değil. Yerli hoca zaten 2 değerimiz vardı. Birisi Rıza Çalımbay, birisi Sergen Yalçın. Bizden önce Rıza Hoca gelmişti. Bir tek Sergen Yalçın var. İçimizden biri. İtibarsızlaştırmayalım. Hepsi kıymetli, değerli. Hepsini severiz. Kongre öncesi başkanımızın açıklamaları var. Antrenörler içerisinde değerlendirme yapıyoruz. Durumu biliyoruz. Kadro yapılanmasının ne kadar kötü olduğunu biliyorsunuz. İstişare ediyoruz. Bizim tercihlerimiz doğrultusunda teknik direktör bulma konusunda hemfikiriz. Çalışmalar devam ediyor."