Dinamo Kiev, maça tam saha presle başladı. AmirSalih ikilisine ilk 15 dakika neredeyse hiç top aldırmayıp baskı kurdular. Şenol hoca, Lucescu’nun bu planını iyi analiz etti ve hemen Amir’i, Salih’in yanından ayırarak iki stoperimizin ortasına monte edip Dinamo Kiev’in presini kırmayı başardı.

Aboubakar’ın arkada kalan ayağıyla attığı şut golün sinyali oldu. Bu kez penaltıyı usta işi kullandı Kamerunlu gol ustası! Aboubakar ve Gedson’dan sonra Beşiktaş’ın en formda oyuncusu olan Masuaku ilk yarıyı sakatlanmasına rağmen tamamladı. Ancak Beşiktaş ikinci yarıya Masuaku ile başlayamayınca en sakin gücünü kaybetti. Şenol hoca ikinci yarıda iki kez sol bekini değiştirse de Masuaku’nun yeri dolmadı.

Rashica’nın zekası...

Kiev attığı iki golde de dengesi bozulan savunmamızdaki boşluklardan faydalandı. 75’te Kiev yine solumuzdan geldi ve Mert kalesinde devleşmese üçüncü golü de yiyebilirdik. Colley, geldiğinden beri duran toplarda çok önemli bir ofansif silah.

Ancak savunmada mutlaka daha yönlendirici, lider özellikli yani giden Saiss’in yerini doldurabilecek profilde bir oyuncuyla beraber stoper tandemini oluşturmalı. Neyse ki son bölümde Mert kurtarmaya, Gedson olağanüstü eforuna devam etti, Rashica’nın oyun zekası da onlara eklenince Beşiktaş deplasmandan Bakhtiyor döndü!

Ali ECE / Fanatik

Haber1903 youtube kanalına abone olmak için tıklayın