Bailly, İspanyol takımında gösterdiği performansla Villarreal'deki bir buçuk yılının ardından, 2016'da Manchester United'a 33 milyon £'a imza attı. Ancak burada beklentilerin altında kalan defans oyuncusu, kendisinden beklenen etkiki bir türlü yaratamadı. United'da geçirdiği altı yıl sonunda Beşiktaş’a transfer oldu.

Bailly'nin Manchester United'daki ilk sezonu, bir sezonda 20 lig maçına çıktığı tek sezondu ve sonraki sezonlarda sahada bulunduğu süre azaldı.

Bailly, Manchester United'daki son sezonunda oynanan tüm karşılaşmalarda sadece yedi kez forma giydi. Altı sezon boyunca United'dayken, Villarreal'de geçirdiği bir buçuk yıllık sezonda oynadığı maçların yalnızca iki katından biraz fazla süre aldı.

Açıkça son sezonunda Erik ten Hag için pek yararlı olamadığı için kadroda düşünülmedi ve takımdan gönderilmesine izin verildi ve Beşiktaş'a transferi gerçekleşti.

Bailly, Beşiktaş'tan yapılan açıklamada, "düşük performans ve takımla uyumsuzluk nedeniyle" kadrodan çıkarıldığını duyurmadan önce tüm karşılaşmalarda sadece sekiz maç görev aldı.

United’tan sonra Beşiktaş’ta da gösterdiği düşük performansla, kariyerini tekrar rayına oturtma fırsatını değerlendiremedi.

Bailly’e eski takımından teklif.

Tüm bu gelişmelerden sonra, Beşiktaş’ta da kadroda düşünülmeyen Bailly’i ,Ocak ayında transfer etmeyi planlayan eski takımı Villarreal, Bailly!nin bildiği bir ortamda yeniden kendini göstermesi için bir fırsat olabilir.

Çünkü La Liga ekibi onu hala iyi bir stoper seçeneği olarak görüyor.

Bailly’nin Beşiktaş'ta verimli bir performans gösterememesi ve kadro dışı kalmasıyla, Beşiktaş’tan ayrılmayı memnuniyetle karşılayacağını ve eski takımına dönmesinden kesinlikle mutlu olacağı düşünülüyor.

Bailly, 2015/16 sezonunda son kez Villarreal forması giydiğinde, La Liga'da dördüncü sırada tamamlamıştı.

Duhuliye