Vergi indirimi talebi

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe başkanları Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kulüplerin ödediği vergilerle ilgili indirim istedi.

Bakan Şimşek'ten olumsuz yanıt

Ali Koç, Ahmet Nur Çebi ve Dursun Özbek vergi indirimi istedikleri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten olumsuz yanıt aldı. Bakan Şimşek’in “Biz ekonomimizin refaha kavuşması için tasarruf tedbirleri alırken, vatandaşımızdan ÖTV, MTV gibi ek vergilerle fedakarlık beklerken böyle bir talebe nasıl evet derim” yanıtını verdiği öğrenildi.

"Uçakların birni indi biri kalktı"

Görüşmede Bakan Mehmet Şimşek’in Galatasaray Başkanı Durunsun Özbek’e “Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Vergi indirimi istiyorsunuz” dediği öğrenildi.

Bankadan da ret yanıtı

Üç büyük kulübün başkanları bir ziyaret de bankalara gerçekleştirdi. 4 büyük kulübe Ziraat Bankası koordinasyonunda, Halkbank, Denizbank ve Yapı Kredi'nin katılımlarıyla 2.5 yıl ödemesiz 9.5 yıllık toplam 8,4 milyar liraya ulaşacak finansman desteği sağlanmıştı.

Başkanlar Ali Koç, Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi’nin bankaların genel müdürlerini ziyaret edip borçların yarısını ödemeyi teklif ettikleri, bu teklifi Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın kabul ettiği Deniz Bank’ın ise kabul etmediği öğrenildi. İddiaya göre Deniz Bank Genel Müdürü Hakan Ateş’in başkanlara “Eğer diğer bankalar bize düşen farkı öderse kabul ederim” yanıtını verdiği öğrenildi.

Kaynak: Ajansspor