İlk dört dakika, ikinci dakika Rosier sıfıra indi Beşiktaş'ın sağ beki. Dördüncü dakika Onur sıfıra indi Beşiktaş'ın sol beki.

Beşiktaş bir mesaj verdi. Beklerim ile atak yapacağım, oyunu domine edeceğim, goller atacağım ve galip geleceğim diyen bir Beşiktaş izlenimi vardı.

İlk yarıda da istediği skoru elde etti. 

Amir tam bir altı numara...

Topu alıp Onur'a atıyor, Rosier'e atıyor. 

Aboubakar ben gol atmasam da paylaşımcı bir forvetim, gol atmasan da asist yaparım diyor.

Gol katkısını sağlarım dedi. 

Rashica'nın Beşiktaş'ta ilk golünü atması önemli oldu ama maçın özellikle ilk yarım saati hatta 45 dakikalık bölümünde en çok kimi beğendin dersen Chamberlain'i beğendim.

Fizik olarak, maç yönetimi eksik ama o bölgede aldığı topları Rosier'e verip yaptığı bindirmeler ya da Rosier'in yaptığı bindirmelerde attığı paslar, işin içinde olması Beşiktaşlı taraftarları gelecek anlamında mutlu etmiştir.

Bu sezon dokuzuncu resmi maç, geçen sezonu unuttuk o hazır kadroyu, alınan galibiyetleri, son maçta kazansa lig ikincisi olacak Beşiktaş'ı Konya maçında 3-3 berabere kaldı orayı unuttuk. 

Bu sezon dokuz tane resmi maç, Pendikspor maçında top çıktı mı? çıkmadı mı? görmedik, bilmiyoruz kaybedilen iki puan, beraberlik sekiz tane galibiyet...

Bir takım taraftarına sorsan herhangi x bir takıma; 9 tane maç oynadın, sekisini kazandın birinde berabere kaldın, mutlu olurmusunuz desen, mutlu oluruz derler.

Ama Beşiktaş bu mutluluğu bakıyorum başkanın açıklamaları, Pendikspor maçındaki yönetim istifa çağrıları, ıslıklar.. İşte rakipler bunu alıyor, biz neden alamıyoruz? üzerinden okuduğumda sanki skorlara bakıyorum o mutluluğu yaşayamayan, mutlu olamayan bir Beşiktaş camiası görüyorum. Biz ne dedik sabredin, daha Chamberlain ve Rashica gelmeden, Bahtiyar gelmeden önce alınacak çünkü 15 Eylül'e kadar zaman var. 4 Eylül'e kadar da Avrupa bildirim yapma zamanın var.

Beşiktaş'ın oturmuş bir 11'i vardı. Salih'in sakatlığından dolayı Chamberlain forvet arkası oynadı normalde Salih olsa; Salih-Amir-Gedson-Muleka-Aboubakar-Rashica'lı bir Beşiktaş izleyecektik ama Chamberlain'de forvet arkası merkezde öne doğru ne kadar etkili olabileceğinı gösterdi ki fizik olarak hazır olduğunda daha iyi oynayacağını düşünüyorum.