Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş'ın Başakşehir'e 1-0 kaybettiği karşılaşmada penaltı tartışması yaşandı. Beşiktaş, Süper Lig'in 6. haftasında Başakşehir'i ağırlarken maçta bir pozisyonda penaltı bekledi. Müsabakanın 13. dakikasında gelişen Beşiktaş atağında Arthur Masuaku'nun sol kanattan ortasında Başakşehir'de Leo Duarte ceza sahasında topu karşıladı. Bu pozisyon sonrası Beşiktaşlı oyuncular hakem Halil Umut Meler'e penaltı itirazı yaptı. Kısa bir süre bekleyen Meler, VAR ile görüştükten sonra oyunu devam ettirdi.

Karşılaşma sonrası Beşiktaş 2’nci Başkanı Engin Baltacı çok sert eleştirilerde bulundu.

"3 aydır düdük çalmamış bir hakem en önemli maçı atandı"

3 aydır düdük çalmamış bir hakemin maçlarına atandığını söyleyen Baltacı ““Beşiktaş taraftarları tüm tahrik davranışlarına ne küfür etti, ne sahaya bir şey attı. Bu taraftar stadyumu doldurmuş; takımını son nefesine kadar desteklemiştir. MHK'nın Mete Kalkavan'ıyla başlayan süreç, Hukuk Kurulu'nun hukuksuz uygulamasıyla, Tahkim Kurulu'nun dinlemek bile istemeyen tutumuyla sürmüş ve kimsenin tam olarak anlayamadığı algoritmayla, 3 aydır düdük çalmamış bir hakem, haftanın en önemli maçına atanmıştır." dedi.

"Üç aydır görev almamış hakem atandı"

Hakemlerin Beşiktaş’a karşı bir art niyeti olduğunu söyleyen Baltacı Hakemlerin Beşiktaş'a karşı olumsuz bilinçaltı oluşmuş endişesi taşımaya başladık. Umarım bu durum endişe olmaktan öteye gitmez. Umarım büyük Beşiktaş taraftarı da böyle bir duyguya kapılmaz. Hakemin iki takımın hocasına karşı yaklaşımını takdirinize bırakıyorum. Kimseyi hedef göstermiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Tüm koşullar herkes için eşit olsun istiyoruz. Neredeyse kanaat getireceğiz ki bu hakemin Beşiktaş’ın hocalarıyla sorunu var." dedi.

"Biz şampiyon olacağız"

Faydalı transferler yaptıklarını ifade eden Baltacı "Bugün yeni transferlerimizi izleme şansı bulduk. Faydalı transferler yaptığımızı düşünüyorum. Taraftarlarımızın mutlu olduğuna inanıyoruz. Taraftarlarımız bugünkü maçın ardından oyuncularımızı alkışlayarak takımımıza inançlarını gösterdiler. Mutlaka şampiyon olacağız. Olduğuna inandığımız gerilim oyunlarını sahadaki oyunumuzla bozacağız. Camiamızdan buna inanmalarını bekliyoruz.” dedi.