İspanyol basınında yer alan haberde, Katalan devinin, Messi'nin PSG ile olan sözleşmesinin 2023 yılında sona ermesinin ardından yıldız futbolcuyu transfer etmek istediği aktarıldı.

Ancak Messi'nin Barcelona'ya geri dönmeyi kabul etmesi durumunda başkan Joan Laporta ve teknik direktör Xavi Hernandez'in birkaç şartının olduğu ifade edildi.

35 yaşındaki futbolcunun ilk olarak maaşında ciddi bir indirime yapması gerekiyor. Messi ayrıca saha içerisinde de teknik direktör Xavi'nin kendisine biçeceği rolü kabul etmek durumunda.

Barcelona'nın, Messi'nin geri dönmesinin kulübe pazarlama konusunda birçok fayda sağlayacağına inandığı kaydedildi. Kulüp yönetimi ayrıca Messi transferinin taraftarı mutlu edeceğini düşünüyor.

Öte yandan Xavi Hernandez ve teknik heyetin, Messi'nin hangi pozisyonda oynayacağına dair bir analiz yapacağının altı çizildi.

Messi'nin, Lewandowski'nin varlığı nedeniyle hücum hattının merkezinde forma giyemeyeceği hatırlatıldı. Messi'nin, sağ kanatta forma giymesi durumunda ise, kulübün güçlü bir sağ bek almak zorunda olduğu öne sürüldü.

Duhuliye.com