Haldun Domaç yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"BAŞAKŞEHİR MAÇINA EMRE İLE BAŞLARSANIZ..."

"Beşiktaş’ın gündemindeki bir numaralı madde Ersin Destanoğlu gerçekleri. Nedir bu Ersin Destanoğlu gerçekleri? Neden iki maçtır oynamıyor, Emre Bilgin geçiyor yerine? 2 haftadır kalede Emre Bilgin oynuyor hatalı goller yedi. Kaleciler hatalı gol yer burada herhangi bir sıkıntı yok ancak şunu söylemek lazım, bunu ASpor yayınında da asöylediğim için net bir şekilde ortaya koyuyorum, maç öncesi söylediğim için net şekilde ortaya koyuyorum. Böylesine bir maça, Başakşehir gibi maça kalkıpta siz Emre Bilgin ile başlarsanız, oyuncuyuda kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu bir şey değil oyuncu kazanma yöntemi değil üstelikte daha önce kaleye koyduğu maçta Ankaragücü maçı. Ankaragücü’de taraftar açısından baktığımızda nitekim gördük çok dişli bir takım öyle bir takıma karşı oynarkende 2 tane top geldi. Kalesine gelen üç topunda gol olduğunu söylüyoruz.  Bu kötü kaleci olduğu anlamına gelmez lütfen bu şekilde anlaşılmasın ama kalecisini ya da oyuncunuzu ne zaman kullanacağınızı çok doğru tespit etmeniz lazım Valerien İsmael’in burada da ciddi bir hatası var."

ERSİN KONUSU

Şimdi bir yandan Valerien İsmael’i eleştiriyoruz, neden böyle bir seçim yaptığı için diğer yandan da bir Ersin  Destanoğlu gerçeği var. Bu Valerien İsmael için bir zorunluluk mu? Yoksa performans tercihi açısındanmı Emre Bilgin’i seçti işte bu noktada bir takım ciddi bilgiler, haberler var. Yönetimin Ersin Destanoğlu konusunda aldığı karar nedeniyle Valerien İsmael Ersin’i tercih etmiyor. Kararda diyorki; Ersin Destanoğlu’na 5 yıllık kontrat önerisi yapılmış  ama Ersin Destanoğlu kontrat teklifindeki ücreti yetersiz bulmuş. Ersin Destanoğlu’nun istediği 20 miyon üzeri, birde çıkış maddesi koydurmak istiyor yani 10 milyona gider, 15 milyona gider diye çünkü 5 yıllık imzaladığınızdan itibaren bir yandan çıkış maddesi koydurmanız gerekiyor ki o da tabiki kulübün lehine olması lazım.  Sonuçta Ersin Destanoğlu’nun sözleşmesindeki anlaşmazlığının bu noktaya Beşiktaş’ı getirdiği, Valerien İsmael’inde yönetimin işte biz sözleşmeyi uzatamıyoruz onun için oynatmasanda daha iyi olur noktasında bir telkininini aldığı bilgisi var.

Yönetimle altyapıdan çıkan oyuncular arasında bir iletişim kopukluğu ve bunun Beşiktaş kulübüne yansıması var. Ne taraf daha haklı, haksızı tartışmadan daha doğru bir yolun bulunması lazım. Aksi takdirde oyuncular birer birer elden uçup gidiyor."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ