Rıdvan Akar şu ifadeleri kullandı: 

“Tüm branşlarda kötü bir sezon yaşayan Beşiktaş var, bunun temel sebebi sizce nedir?”

Rıdvan Akar;

"Ortada bir başarısızlık var. Bu sadece futbola değil, diğer branşlara da yansıdı. Bu tespit önemli. Zira yaşanan krizi yönetmek için öncelikle başarısızlık konusunda hemfikir olunmalı ki çözüm tartışılabilsin.

Bu aşamada eğer Beşiktaş'ın armasının temsil edildiği bir çok bransta başarısızlık kabul edilmezse, bunun hayal aleminde yaşamak diye nitelendirebiliriz. Ama "evet, bir başarısızlık var. Peki, ne yapmalı" denirse o zaman başarısızlığı doğurabilecek etkenleri konuşmak gerekir. Başarısızlıkta yaşanan mali kriz etkili olabilir mi? Muhtemelen "evet" ama aynı kriz şampiyon olunan dönemde olduğuna göre sadece ekonomik açmazlarla açıklayamayız.

Peki acaba taraftarın etkisi/etkisizliği olabilir mi?

Rıdvan Akar:

"Her ne kadar İnönü'ye oranla taraftar profilinde bir değişim yaşansa da galiba en masum olan taraftar. Zira maçlara gidiyor, bilet alıyor, armayı hiç bir platformda yalnız bırakmıyor. Kombine ve formayı satın alarak Beşiktaş'a katkı sağlamaya çalışıyor."

Beşiktaş'a rağmen sahada hakemler özelinden spor oligarşisi Beşiktaş'a komplo kuruyor olabilir mi?

Rıdvan Akar:

"Belki. Ama sadece futbolda değil, bir çok branşta aynı sorun yaşandığına göre topyekün bir sorundan söz ediyor olabiliriz. Bu da mantıklı olmasa gerek."

Örneğin, Ahmet Kandemir'in basketbol şubeye gelişi, aralarında Alperen Şengün'ün de olduğu gençlerin Beşiktaş basketbolunda başarılar elde ettiği, O zamanki Beşiktaş Genel Sekreteri ve yönetiminin, hoca ile birlikte gerçekleştirdiği başarı öyküsünden nasıl oldu da küme düşme noktasına gelindi. Basketbolda, futbolda sürekli hoca değişiminin nedeni ne olabilir?

Rıdvan Akar:

"Sanırım farklı branşlarda yaşanan başarısızlığın tek ortak paydası var. Yeni yönetimin kendisini bu olgular doğrultusunda sorgulaması gerekir. Bunu söyleyene de "iç düşman" muamelesi yapmadan bir başlangıç, hep beraber bu sorunlara çözüm olabilir."

Duhuliye.com