Kulüp sadece  ekonomik anlamda değil, her alanda  yokuş aşağı freni patlamış kamyon gibi gidiyor. 

Söz ettiğim konu borç zannetmeyin! Her kulübün borcu var; kiminin bizim kadar, kiminin de bizden biraz daha az.

2000 yılından evvelki kongrelerimize bir bakınız, bir de şimdiye. Söz ettiğim zamanlarda kongreye katılan Türkiye'nin en zengin iş adamlarını göreceksiniz.
Şu an maalesef bu insanları göremediğimiz gibi, eski başkan ve yöneticilerin de birçoğu kongrelere gelmiyor .

Sayın Rahmi Koç kongrelerde görünmüyor ama Beşiktaş'a sahip çıkıyor, sponsor oluyor. Peki diğer iş adamlarımız nerede?

Yönetime de kızmamak lazım, çünkü bulunan sponsorlar ile bu gemi ancak böyle yürüyor. 

Sayın Yıldırım Demirören basketbola sponsor olmuştu, 4 kupa müzeye geldi. Güçlü sponsor olunca bunlar çok normal. Böyle güçlü sponsorlar bulunamıyor. 

Peki rakiplerimizin durumu nasıl? Onların da borcu olduğu halde nasıl bizden daha iyi durumda? Taraftar açısından onlar zengin biz değiliz diyen çok oluyor, ben kesinlikle bu düşünceye katılmıyorum...
Beşiktaş taraftarı her zaman kulübüne sahip çıkmıştır. Çıkmaya da devam ediyor. Bilet fiyatları ortada, milletin alım gücü ortada, futbol maçları dolu tribünlere oynuyor. Demek ki taraftar gücü yettiği kadar sahip çıkıyor.  

Kartal Yuvaları, ürün kalitesi açısından rakiplerin çok gerisinde ama yine de taraftar korsan ürünü protesto edip her türlü imkanı zorlayarak kulübüne sahip çıkıyor.    

Başkanımız bu darboğazdan kurtarmak için akil adamlarımız ile bir araya gelip kulubü tekrar yapılandırmanın çalışmasını yapmalı. Bunun sadece sayın başkan ve birkaç yöneticinin gayretleri ile olmayacağını görüyoruz.

 Beşiktaş'a küskün olan birçok değerli iş adamları var, bunları bir araya geleceği bir toplantı artık şart. Başka Beşiktaş yok!

Nasıl ki zamanında Sayın Onursal Başkanımız ve yöneticileri bu söz ettiğim kişilerin gücünden faydalanmaya çalıştı ise, eminim ki Beşiktaş'ı çok seven yönetim kurulumuz bunu düşünüp yapmaya çalışır.

Futbolda uzun süredir şampiyonluk hasreti çeken Fenerbahçe, basketbol ve diğer amatör branşlarda hep zirveye oynuyor. Galatasaray'ın Fenerbahçe kadar amatörlerde başarısı yok ama her branşta bizden çok daha iyi durumdalar.

Sayın başkan çok zorluk çekiyor kulübü bir yere getirmek için, bundan hiç şüphem yok. Ekonomik durumu yerinde olanlarla bir toplantı düzenlemeli. Bu toplantı belki de Beşiktaş'ın kurtuluş reçetesi olur.

Beşiktaş'a üye olmak sadece seçimlerde oy kullanmak ve üye kartını cepte taşımak mıdır, yoksa rakiplerimizde olduğu gibi sosyal tesislerinde her türlü imkanlarından (havuz, restaurant, otel vs) indirimli olarak yararlanırken kulübe olan bağlılık ve sadakatin artırılması mıdır?
Gelen bütün başkan ve yöneticiler göreve gelmeden evvel hep tesis eksikliğini görüp söylerler  ama nedendir bilinmez, kulübü bu kadar borca sokarlar. Birkaç tesis yapmak için bir hamle yapmazlar. 

Bakın rakiplerimizin kullandığı tesislere, orada üyeler sosyalleşiyor, Kulübe gelir kazandırıyorlar.

Masis Kuyumcu / Duhuliye