Beşiktaş, maça istediği başlangıcı yapamadı. Orta sahada Salih’in çift yönlü savaşçılığı ve Gedson’la beraberken orta sahayı bir üst seviyeye çıkartan performansının eksikliğini hissetti, hissettirdi. Beşiktaş ayrıca savunmada Colley’i de aradı. Colley geldiğinden beri özellikle hava toplarında kusursuza yakın bir performans sergilemişti, havadan kimseye geçit vermedi. Ömer Toprak’ın, Antalyaspor formasıyla ligde attığı ilk golde ise eski milli stoper, Welinton ve Saiss’in arasından çok rahat yükselip kafayı vurarak takımını öne geçirdi. 38’de Mert açıyı iyi kapamasa Antalyaspor Fredy ile farkı ikiye yükseltmeye çok yaklaşmıştı. Devrenin son çeyreğinde Beşiktaş maçta ilk kez baskılı bir bölüm oynadı ancak bu kez de final pasları yetersizdi.

Ghezzal'ın muadili alınmalı

İlk 45’te Cenk çok az topla buluşabilirken, Aboubakar da bir pozisyon hariç hep yoğun markaj altındayken topla buluşabildi. Şenol hoca ikinci yarıya Cenk ve Aboubakar’ı daha çok ve daha etkili topla buluşturabilecek bir formasyon ile başladı. Goller duran toptan gelse de ikisi de kanattan etkili şekilde gelişen akınlar sayesinde kazanılan duran toplardı.

Şenol hoca bir kez daha Mustafa Demirtaş’ın tabiriyle dibinde az kalmış şampuanı suyla köpürterek sonuna kadar kullandı: Zaten yedekleri eksik olan kadroda bir de önemli eksikler olunca bu işin başka formülü de yoktu. Yönetimin ise var, Ghezzal’ın muadili bir oyuncuyu kadroya katmak: Di Maria, Ziyech, Thauvin,Helder Costa, Pedrinho, Araujo, Orsolini...

Ali ECE / Fanatik