Sinanoğlu'ndan Arat'a: "25 yıl sonra geldiniz, güzel PR yaptınız"

Ali Sinanoğlu, "Sevgili Beşiktaşlılar, tüzük tarihiyle Sayın Başkan Hasan Arat'a sesleniyorum. Bugüne kadar ne olumlu ne olumsuz. Futbol olarak ilk defa sesleniyorum. 25 yıl sonra geldiniz, güzel PR yaptınız. Kurula seslendiniz 'Gelin vazgeçin kongre üyeleri yapmaktan Beşiktaş Başkanı kendi üyelerini seçecektir' dediniz. Bugün söylediğiniz şeylerin tam tersini yapıyorsunuz. Başından bu yana algı, ağzınız da çok güzel laf yapıyor" dedi.

"Genel kurula bir darbe yapılmıştır"

Sözlerine devam eden Sinanoğlu, "Tüzük tadiliyle Beşiktaş'ın geleceği ipotek altına alınmıştır, tabiri caizse genel kurula bir darbe yapılmıştır. Bir önceki yönetimden ne farkınız kaldı. Siz daha Beşiktaş'ın gerçek vatan evlatlarıyla karşılaşmadınız. Beşiktaşlı geleceğinin ipotek edilmesine müsaade etmeyecektir" ifadelerini kullandı.

"Gelir gelmez 30 milyon Euro tablo"

Sinanoğlu, "Gelir gelmez 30 milyon Euro tablo. Beşiktaş büyük kulüptür dediniz. Ara transfer döneminde fırsat transferi kovalıyor dediniz. Tam tersini yaptınız. Maşallah gelir gelmez 30 milyon Euroluk transferler" şeklinde konuştu.

"210 ülkede kapıları açarım diyordunuz"

Ali Sinanoğlu, "210 ülkede kapıları açarım diyordunuz. Alel acele bulamadınız gittiniz bir Santos getirdiniz. Evlere şenlik maşallah. Üç hafta önce Santos'la geldim Santos'la giderim diyorsun, üç hafta sonra adamı gönderiyorsun. Bir konuştuklarınızın ardında durun" dedi.

"Göreve gelmem halinde teknik direktör adayım Pep Guardiola"

Vaatlerini açıklayan Ali Sinanoğlu şunları kaydetti: "İki adaylı kongre üyelerinin oyununu bozmak için 2025 kongresinde Ali Sinanoğlu olarak ben adayım. Göreve gelmem halinde teknik direktör adayım Pep Guardiola."

Kaynak: Ajansspor