Başkan Çebi'nin kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Değerli Beşiktaşlılar,

Yeni sezona her sezon olduğu gibi Futbol A Takımımızın şampiyonluk iddiasıyla başladık. Hem Akademi Takımlarımızdan yetişen genç futbolcularımız hem de Beşiktaş’ın formasının ağırlığını taşıyabilecek yeni transferlerimizi Teknik Direktörümüze emanet ettik. Arkamıza camiamızın gücünü alarak çıktık yola.

Bu yolculuğumuzun başında deplasmanda oynadığımız Corendon Alanyaspor maçında yaşadığımız hakem faciası hepimizin canını çok sıktı. Gerek bizzat Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığımız başvuru, gerek kamuoyuna yaptığımız yazılı açıklamalar ile adalet vurgumuzu yineledik. Türk futbolunun marka değerinin yükselmesinin ancak adil ve şeffaf bir yönetim ile mümkün olacağını ifade eden Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bu prensiplerin sahada da uygulanmasını istedik.

Bu tepkimizle Başkan ve Yönetim Kurulu nezdinde camiamızın tek vücut olduğunu herkes gördü. Kulübünün arkasında dimdik duran camiamızın her bir ferdine teşekkür ederim. 2022-2023 Süper Lig Sezonu’nu “BEŞİKTAŞ İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK SEZONU” ilan ettik. Beşiktaşlıların birlikte hareket ettiklerinde başaramayacakları hiçbir şey olmadığını yazıyor 120 yıllık şanlı, şerefli tarihimiz. Ağustos ayı içerisinde bana, kulüplerine desteklerini mektuplarıyla, telefonlarıyla, mailleriyle, sosyal medya paylaşımlarıyla ileten her bir Beşiktaşlıya teşekkür ederim.

Şimdi her zamankinden daha yüksek bir bilinçle ve istekle Vodafone Park’ta, deplasmanda, tribünde takımının yanında olma zamanı. Şimdi her zamankinden daha yüksek bir sevgiyle ve motivasyonla Kartal Yuvası’ndan alınan formaları giyme ve Beşiktaşımızı yalnız bırakmama zamanı. Şimdi Beşiktaş değerlerine sıkı sıkıya bağlanma ve sarılma zamanı.

Emeğin, çalışkanlığın, sevginin, saygının, adaletin, birliğin ve beraberliğin sembolü Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yediden yetmiş yediye gönül verenlerini ‘Beşiktaşklarına’ bağlılıklarını göstermeye davet ediyorum.

Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, sporcularımız, antrenörlerimiz, profesyonel çalışanlarımız, camiamızın gücünü yanımızda hissettiğimizde başaramayacağımız bir şey olmadığını pandeminin en yoğun yaşandığı dönemde, ekonomik dar boğaza rağmen üç kupa alarak dosta düşmana gösterdik.

Boğazın Kartalları, armasından aldığı güçle yine “BIRAKMAM BEŞİKTAŞIM SENİ” diye haykıracak ve motorları maviliklere sürecektir. Dünyanın en güzel şehri İstanbul’da, o güzel şehrin göz bebeği olan Beşiktaşımızda yine hep birlikte olacak, Dolmabahçe’de Ağaçlı Yol’da yine hep birlikte Beşiktaş marşları söyleyeceğiz. Kadın ve çocuk taraftarlarımızın da huzur içinde maç izleyeceği, tribünlerimizde ailelerimizle de "BÜYÜK BEŞİKTAŞ AİLESİ" olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Sevincimizi, hüznümüzü en çok da Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını paylaşacağımız bu yeni sezonun uzun yolculuğunda birlik ve beraberlik içinde omuz omuza olmaya davetlisiniz. Gelin ve Beşiktaşlılık değerlerini Türk spor kamuoyuna bir kez daha gösterelim.

Sadece Vodafone Park’ta değil; Beşiktaş Emlakjet Spor Kompleksi’nde, Süleyman Seba Spor Salonu’nda, Abbasağa’da, Köyiçi’nde, Anadolu’da Beşiktaş formasını giymiş başı dik, alnı açık gezen Beşiktaşlıların güler yüzü sarsın yurdun dört bir yanını. Birliğimiz daim olsun. İyi ki varsın Beşiktaş.

Ahmet Nur Çebi
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı