Spor yazarı, yorumcu Hayri Ülgen Beşiktaş gündemini duhuliye.com için özel değerlendirdi.

Eyüp Yardımcı;
Hayri ağabeycim,  Beşiktaş teknik direktör seçimini belirledi ve Giovanni van Bronckhorst ile anlaştı ama diğer yanda da Beşiktaş’ın önünde en önemli sorun takım yapılanması şu an kiralıklardan dönenlerle birlikte 17 yabancısı var (Ghezzal ve Worrall gitti 19’dan 17’ye indi sayı) bu sayıyı en az 8’e indirmeli ki! Beşiktaş yeni bir takım yapılanmasına gidebilsin. Beşiktaş’ın oyuncu transferinde öncelikleri ne olmalı? Siz ce bu takımdan hangi yabancı oyuncular gitmeli? Yeni teknik direktör ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Hayri Ülgen;
Beşiktaş takımının teknik direktörünü bence şu anda Fenerbahçe teknik direktörü ile arasındaki farkı kıyaslar isek  Beşiktaş taraftarının herhangi bir şekilde çok mutlu olacağına ben inanmıyorum çünkü Beşiktaş takımı sadece teknik direktör sıkıntısı çekmiyor. Beşiktaş'ta futbolcuların çok büyük sıkıntısı var. Yapılanmanın çok büyük sıkıntısı var bunun yanında Beşiktaş yönetiminde çok büyük sıkıntıların olduğunu herkes biliyor ama kimse konuşmuyor.

Beşiktaş bugün yapılan transferler veya teknik direktör arasında gelecek sene hiç iç açıcı bir durum yaşamayacağını göreceksiniz. Çünkü Beşiktaş takımında çok büyük sıkıntılar var. Yönetim içindekiler bitmedikten sonra anlaşmadıktan sonra teknik direktör getirsen neye yarar getirmesen neye yarar...

Futbolculara baktığın zaman da kaç tane futbolcunun gideceği veya geleceği belli değil Beşiktaş'ın bir yapılanması yok. Bu yapılanma olmadığı sürece ben Beşiktaş'ın başarılı olacağına inanmıyorum zaten taraftarlarda yavaş yavaş umudunu kesmeye başladı.

Beşiktaş takımında hangi oyuncuların gideceği veya geleceği kimsenin elinde değil yönetim bilemiyor. Yönetim konuşamıyor. Yönetim içerideki sıkıntıları halledemiyor. Teknik direktör futbolcuları ne derecede tanıyor? Ne aşamada onları oynatacak oynatmama arasında çok büyük sıkıntılar olacak.

Beşiktaş elindeki kullanamadığı futbolcuları gönderip, teknik direktörünün isteği doğrultusunda transferler yapması lazım. Geç kalma durumu olursa sezon da çok erken başlıyor o zaman Beşiktaş için bu sezon da hüsran olabilir. Beşiktaş taraftarının tahammül sınırı kalmadı. Bundan sonra başarısızlıklar devam ederse taraftar tepkisi de büyük olur.

Son olarak şunları ilave etmek isterim Beşiktaş'ta çok başlı yöneticiler var. Samet Aybaba bir tarafta, Feyyaz Uçar bir tarafta, Hüseyin Yücel bir tarafta başkan bir tarafta...

Hepsi bir araya gelip bir fikir birlikteliğine varamıyorlar çünkü herkes kendi görüşünü kabul ettirmek istiyor. Bu da Beşiktaş'a zarar veriyor, verecektirde...

O yüzden başkan hepsini toparlayıp tek bir ağızdan açıklama yapmak zorunda.