İşte Gökçe’nin açıklamaları:


“ŞENOL GÜNEŞ ÇOK BAŞARILI”
Beşiktaş’ta Şenol Güneş göreve geldiğinden bu yana gözle görülür bir yükseliş var. Deplasmandaki Sivasspor maçı dışında Beşiktaş hep iyi oyunlar oynadı. Sahada duruşu olan, vuruşu olan bir takım haline geldi. Şenol Hoca’nın döneminde alınan yeni oyuncular oldu, bunlar takımın yeni unsurları oldular. Şenol Hoca ve onun Beşiktaş’ı, zor maçların hepsinden başarıyla ayrılmasını bildi. Fenerbahçe ve Başakşehir deplasmanları, Galatasaray derbisi… Sivasspor maçını oynadığı sıralarda da Sivasspor’un zorlu bir dönemiydi, o maça başka türlü hazırlanıp çıktılar. Bu yüzden orayı mazur görebiliriz, onun dışında Beşiktaş’ın oyunu ve sahada aldığı sonuçlar gayet iyi, önümüzdeki sezon kendi transferlerini de yaptığı zaman bambaşka bir Beşiktaş izleyeceğiz.

“BEŞİKTAŞ TEPKİ GÖSTERMEKTE HAKLI AMA...”
Ligden çekilen takımlarla oynanan maçlarla ilgili olarak Ahmet Nur Çebi başkan tepki göstermekte haklı. Kendisini severiz, bu itirazda da elbette haklı olduğu taraflar var fakat bu öyle bir durum ki burada herkes haklı. Beşiktaş’ın talebi kabul edilirse o zaman Fenerbahçe, Galatasaray ya da başka bir takım da “Biz bu maçları oynadık, sahada emek verdik ve 6 puan aldık, siz 1 puan aldınız, bu emeğe yazık olmayacak mı” diyebilir, bu da farklı bir bakış açısı. Pandemi başında da buna benzer bir kriz ortamı yaşandı, bütün faaliyetler durdu, müsabakalar iptal edildi, örneğin Efes’in şampiyonluğu elinden alındı ama öyle günler yaşadık ki herkes nefes alabilmenin derdine düştü. Burada da Federasyon eksikleri olan, acele bir karar verdi. Ben başkanı Divan’da gördüm, bu konudan dolayı tazminat davası açıp açmayacaklarını sordum. “Ülkemizin acısı var, deprem yaşandı, acı çekiyoruz. Böyle bir ortamda maddiyat gözeten biri gibi algılanmak istemem” cevabını verdi.

“BAŞKAN KENDİNİ DE BİZİ DE KANDIRDI”
Başkan “sonuna kadar Valerien Ismael’in yanındayım” dedi, biz de bir kısım yorumcular olarak Ismael’in işleri toparlayacağı, sistemini oturtacağı yönünde müspet yorumlar yaptık ama Başkan bu noktada kendini de kandırdı, bizi de kandırdı. Bu açıklamadan bir iki hafta sonra Vaerien Ismael’i gönderdi. Şenol Güneş’in geleceği en başından belliydi. Bunu daha erken yapsa veya ligin boyu iki üç hafta daha uzun olsa şu an durum farklı olabilirdi. Ben Şenol Güneş’e en az 6 puan yazarım. Şu an Galatasaray 76, Beşiktaş 71 puana. Bu 6 puanı eklediğinde Beşiktaş şu an maç fazlasıyla lider olurdu, şampiyonluk için bugün puan kaybını beklediği Fenerbahçe’den çok daha şanslı olurdu.

“HARİKA BİR MAÇ OLACAK”
Beşiktaş bu ligin en iyi futbol oynayan takımlarından biri. Ben izlerken keyif alıyorum. Bu takımlardan bir tanesi de Adana Demirspor, bir diğeri de Karagümrük. İki takım arasındaki ilk maç da çok zevkli olmuş, Beşiktaş kazanmıştı. Adana Demirspor da futbol oynayan, sağlam oynayan bir takım. Montella çok iyi bir hoca. Balotelli’nin gidişine rağmen yeni bir oyunu başarıyla uygulayan bir hoca. Maçın sonucuyla ilgili hiçbir şey bilinemez ama emin olduğum tek şey harika bir maç olacağı. Ben futbolsever olarak statta da olsam, televizyon başında da olsam maçtan sonra hakkımı bu takımlara helal ederim.

Duhuliye.com