Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kocadağ, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

BAŞKANLIĞI 2028’DEN SONRA DÜŞÜNEBİLİRİM

Ligin bundan sonraki bölümünde daha başarılı olacaklarını iddia eden Kocadağ, ara transferle ilgili olarak da, “Şenol Güneş şu an kampta bir gözlem yapıyor. Transfer talebi olursa elimizden geldiğince gerçekleştirmeye çalışırız. Elimizdekinden faydalanmak varken niye dışarıdan alalım. Faydalanamıyor ve değiştirmemiz gerekiyorsa o zaman transfer yaparız” dedi.

Kocadağ, “Beşiktaş başkanlığını düşünüyor musunuz?” sorusuna, “2025’e kadar Ahmet Nur Çebi başkanımızla beraberiz. Başkanımız isterse üçüncü dönem de aday olabilir. Onun gibi biri 2025’te yine seçilir. Biz 2028’de ölmez ve kalırsak belki o zaman olabilir” cevabını verdi.

PREMİER LİG KADROSU’ DEDİLER

Güneş dışındaki hamlelerinin de doğru olduğunu savunan Kocadağ, “İzlediğimiz transfer politikasına baktığımız zaman çok ciddi oyuncuları bünyeye kattık. İlk geldiğimiz sene kurduğumuz kadro ve Sergen Yalçın’la kazanılmış bir şampiyonluk var. Sonraki sezon belki de Türk futbol tarihinin en çok bonservis ödenmiş oyuncularına düşük fiyatlara Beşiktaş forması giydirdik. Sonucu belki güzel bitmedi ama bizim yaptığımız hamlelerde bir eksik görmüyorum. O sezon bizim için ‘Premier Lig kadrosu kuruldu’ deniyordu. Burada yanlış transfer yapıldığını söylemek çok yanlış bir eleştiri olur” dedi.

Kaynak: Hürriyet